انتشار:  چهارشنبه 19 دی 1397  ::  08:32

سرویس ترکیه

بیانیه وزارت دفاع ترکیه در پی دیدار با فرمانده ارتش آمریکا:

جنگ ترکیه علیه برادران کرد نیست

سرویس ترکیه – وزارت دفاع ترکیه در پی دیدار وزیر دفاع این کشور با فرمانده ارتش آمریکا، با انتشار بیانیه ای عنوان کرده است: به هیئت آمریکایی تأکید کردیم جنگ نیروهای مسلح ترکیه علیه برادران کرد نیست.

به گزارش کردپرس به نقل از تلویزیون NTV، در ادامه تماس های سیاسی هیئت آمریکایی در آنکارا، ژنرال جوزف دانفورد، رئیس ستاد فرماندهی نیروهای مسلح آمریکا با حلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه دیدار کرد.

در بیانیه ای که از سوی وزارت دفاع ترکیه در خصوص این دیدار منتشر شد با بیان این که ژنرال یاشار گولر، رئیس ستاد فرماندهی نیروهای مسلح ترکیه نیز در این دیدار حضور داشته است، تصریح شد: در این دیدار آخرین تحولات شمال سوریه، خروج نیروهای آمریکایی از این کشور، باز پس گیری سلاح هایی که به گروه های نظامی داده شده است و موضوع مبارزه با گروه های تروریستی به خصوص داعش مورد بحث و گفتگو قرار گرفت. در این چارچوب آکار یک بار دیگر به هیئت آمریکایی تأکید کرده است که نیروهای مسلح ترکیه مخالف برادران کرد نبوده و با گروه های تروریستی داعش و PKK/YPG مبارزه می کند که در منطقه یک تهدید علیه تمام جوامع دینی و هویتی هستند. در این مبارزات مانند همیشه به تمامیت ارضی سوریه و عراق احترام گذاشته می شود.

همچنین در این بیانیه با اشاره به نقشه راه منبج تأکید شده است: نقشه راه منبج باید هر چه سریع تر به اتمام رسیده و گروه تروریستی PKK/YPG از منطقه خارج شود. ترکیه برای تأمین امنیت مرزهای خود و ثبات در منطقه آماده اتخاذ هر گونه تدابیر لازم است.

 

کد خبرنگار: 30102

 

بیشتر بخوانید:

رجب طیب اردوغان در جلسه هفتگی آک پارتی: حمله به شرق فرات به زودی آغاز خواهد شد

اردوغان: همتای جان بولتون ابراهیم کالین است؛ نیازی به دیدار او با من احساس نکردیم

ابراهیم کالین: باید سرنوشت پایگاه های آمریکا در سوریه و سلاح های آمریکایی معلوم شود        

جان بولتون بدون اتمام برنامه هایش آنکارا را ترک کرد