انتشار:  چهارشنبه 19 دی 1397  ::  08:52

سرویس ترکیه

واکنش سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه به اظهارات وزیر امور خارجه آمریکا:

اردوغان به ترامپ قولی نداده است

سرویس ترکیه - سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه اظهارات مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا را، مبنی بر این که رئیس جمهور ترکیه قول داده است به نیروهای کرد سوریه حمله نکند، تکذیب کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه ملیت، ابراهیم کالین، سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه در واکنش به سخنان روز گذشته مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در خصوص این که «رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه به دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اطمینان داده است به نیروهای کُرد سوریه و متحد آمریکا که با داعش مبارزه کرده اند حمله نکند» به خبرنگاران گفت: در روند اخیری که بعد از اعلام خروج نیروهای آمریکایی از سوریه آغاز شده است رئیس جمهور کشورمان دو بار با دونالد ترامپ دیدار کرده است. در هیچ کدام از این تماس های تلفنی و یا کانال های دیگری دادن چنین قول و اطمینانی به طرف های آمریکایی به هیچ عنوان مطرح نشده است.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: یک بار دیگر تکرار می کنم، ترکیه در خصوص تأمین امنیت مال و جان شهروندان سوریه که کردها را نیز شامل می شود، بیشترین حساسیت را نشان داده است. ولی هیچ کس انتظار نداشته باشد که ترکیه در خصوص گروه های تروریستی اطمینانی به کسی داده و یا به هر دلیلی در مقابل مشروعیت بخشی به گروه های تروریستی سکوت کند.

 

کد خبرنگار: 30102

 

بیشتر بخوانید:

رجب طیب اردوغان در جلسه هفتگی آک پارتی: حمله به شرق فرات به زودی آغاز خواهد شد

اردوغان: همتای جان بولتون ابراهیم کالین است؛ نیازی به دیدار او با من احساس نکردیم

ابراهیم کالین: باید سرنوشت پایگاه های آمریکا در سوریه و سلاح های آمریکایی معلوم شود        

جان بولتون بدون اتمام برنامه هایش آنکارا را ترک کرد