انتشار:  چهارشنبه 19 دی 1397  ::  10:04

سرویس ترکیه

دختر نماینده زندانی HDP:

وضعیت جسمانی لیلا گوون روز به روز وخیم تر می شود

سرویس ترکیه - صبیحه تمیزکان، دختر لیلا گوون نماینده زندانی پارلمان ترکیه از حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) بعد از دیدار با مادرش در روز  7 ژانویه، از وخامت وضعیت جسمانی وی خبر داد.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه دیوار، صبیحه تمیزکان، دختر لیلا گوون نماینده زندانی پارلمان ترکیه از حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) بعد از دیدار با مادرش در روز 7 ژانویه در اظهاراتی با اشاره به وخامت وضعیت جسمانی مادرش در اثر 63 روز اعتصاب غذا عنوان کرد: وضعیت سلامتی مادرم روز به روز وخیم تر می شود. مادرم وضعیت بحرانی را که در اعتصاب غذاها در نظر گرفته می شود خیلی وقت است که رد کرده است. هر لحظه احتمال بروز یک اتفاق بسیار بد وجود دارد که این موضوع ما را بسیار نگران می کند. برای اولین بار نمی توانم از حال مادرم برای کسانی که نگران او هستند خبر خوب بدهم. دیگر حتی نمی تواند راه برود و با کاهش شدید وزن روبه رو است. ضعف بسیار شدیدی در وی مشاهده می شود. حساسیت شدیدی نسبت به نور، صدا و بو پیدا کرده است. مشکلاتی مانند سردرد و سرگیجه شدید، ناراحتی معده، کاهش فشار خون و فقدان خواب منظم دارد. انرژیش بسیار پایین است و برای دیدار با من با کمک هم سلولی های خود آمد. با وکلایش بسیار به ندرت می تواند دیدار کند و وضعیتش هر روز در حال بدتر شدن است.

وی در ادامه اظهارات خود با اشاره به این که به غیر از نمایندگان و اعضای HDP، از حزب دیگری در خصوص وضعیت مادرش با او تماس گرفته نشده است خاطرنشان کرد: مادرم در حال حاضر هیچ تفاوتی با نمایندگان مجلس ترکیه ندارد. بر اساس ماده 83 قانون اساسی ترکیه مادرم دارای مصونیت قضایی بوده و باید از زندان آزاد شود. وضعیت وی نسبت به انیس بربراوغلو نماینده حزب جمهوری خواه خلق ترکیه که از زندان آزاد شد بهتر است زیرا در خصوص مادرم حکم قطعی صادر نشده است. همه چیز در خصوص مادرم ناشی از یک ادعا است. هیچ دلیلی برای زندانی بودن مادرم وجود ندارد.

 

کد خبرنگار: 30102

 

بیشتر بخوانید:

دختر لیلا گوون: وضعیت جسمانی لیلا گوون بحرانی است