انتشار:  چهارشنبه 19 دی 1397  ::  12:15

سرویس ترکیه

وزیر امور خارجه ترکیه:

ایران یکی از بازیگران مهم در سوریه است

سرویس ترکیه - مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه که در کمیسیون پارلمان ترکیه در جلسه "اخرین تحولات سیاست خارجی ترکیه" سخنرانی می کرد در اظهاراتی عنوان کرده است: خوشتان بیاید یا نه، ایران یکی از بازیگران سوریه است.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری هابر7، مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه که در کمیسیون پارلمان ترکیه در جلسه "اخرین تحولات سیاست خارجی ترکیه" سخنرانی می کرد در اظهاراتی با اشاره به تحولات اخیر در شمال سوریه عنوان کرد: مشاهده می کنیم که آمریکا در خروج از سوریه با دشواری هایی روبه رو شده است. بعد از آن که با گروه های تروریستی تا این اندازه همکاری کرده و به آنان این اندازه نزدیک شده باشید جدا شدن از آنان نیز سخت می شود. اراده ما را در زمینه مبارزه با ترور همه مشاهده کردند. ما به منظور این که مانع تقویت PKK/YPG در سوریه و افزایش تهدیدات آنان علیه کشور خود شویم، به اقدامات و تلاش های خود ادامه خواهیم داد. در شرق فرات نیز از اقدامات خود دست برنخواهیم داشت.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: مهم ترین روند در سوریه روند سیاسی است. در روند سیاسی حل بحران سوریه نیز به یک مرحله مشخصی رسیده ایم. ما از تمامیت ارضی سوریه حمایت کرده و آرامش و ثبات این کشور برای ما بسیار مهم است. این روند را با ایران و روسیه هماهنگ کرده و با همکاری های مشترک پی می بریم. خوشتان بیاید یا نه، ایران یکی از بازیگران اصلی سوریه است. با آنان نیز دیدار خواهیم کرد. توافق ادلب برای حل و فصل سیاسی بحران بسیار مهم است. دشواری های وجود دارد ولی از عهده آن بر می آییم.

 

کد خبرنگار: 30102