انتشار:  چهارشنبه 19 دی 1397  ::  21:29

سرویس کردستان

تردد انواع کشنده در محور دیواندره - سقز ممنوع شد/ گرفتار چندن مسافران در کولاک

سرویس کردستان- کولاک شدید در محور دیواندره زرینه باعث گرفتار شدن صدها دستگاه خودرو و مسافر در جاده شده است و بر اساس اعلام فرمانده پلیس راه استان کردستان گفت: تردد انواع کامیون و خودروهای کِشنده در محورهای حسین آباد - دیواندره و دیواندره - سقز به علت کولاک و برودت هوا ممنوع شد.

به گزارش کرد پرس، سرهنگ عیسی گوهری  گفت:  تا اطلاع ثانوی به علت تداوم بارش ها، کولاک و برودت هوا در این محورها تردد انواع کامیون و خودروهای کشنده ممنوع است. کامیون ها و خودروهای کشنده در مواقع برفی لیز می خورند، قیچی می کنند و باعث مسدود شدن جاده می شوند لذا هنگام بارش شدید برف تردد آنها متوقف می شود.

سرهنگ گوهری همچنین در خصوص کولاک زمینی در مناطق مرتفع استان کردستان از جمله گردنه های صلوات آباد، ماموخ، خان، مروارید هشدار دارد و تاکید کرد: پلیس از تردد خودروهای سواری بدون زنجیر چرخ امکان نیز در این محورها ممانعت می کند.

 فرماندار دیواندره هم در این باره گفت: به دلیل کولاک شدید برف و لغزندگی جاده، مه شدید و کاهش دید تا اطلاع ثانوی بسته است. جعفر توان گفت: 500 نفر در پایگاه های امدادی و مساجد مسیر زرینه – دیواندره اسکان داده شده اند.