انتشار:  شنبه 22 دی 1397  ::  09:17

سرویس اقلیم کردستان

تمهیدات نیروهای پیشمرگ برای مقابله با داعش در خانقین

سرویس عراق و اقلیم کردستان- فرمانده تیپ 3 نیروهای پیشمرگ اعلام کرد که این نیروها در منطقه خانقین از توابع دیالی عراق، مواضع خود را برای مقابله با داعش و جلوگیری از نفوذ عناصر داعش به مناطق تحت کنترل خود، تقویت می کنند.

به گزارش کردپرس، طی ماه های اخیر تحرکات تروریستی داعش در منطقه خانقین از توابع استان دیالی عراق افزایش یافته و چندین حمله را علیه نیروهای نظامی و امنیتی عراقی انجام داده اند و نیروهای پیشمرگ نیز در این منطقه در حال آماده سازی برای مقابله با داعش هستند.

در این خصوص سرهنگ دلیر شکور فرمانده تیپ 3 نیروهای پیشمرگ به سایت خبری روژنیوز گفت که نیروهای پیشمرگ پس از وقایع 16 اکتبر و خروج از مناطق مورد مناقشه،  از مناطق تحت کنترل خود در خطوط تماس با نیروهای عراقی محافظت کرده اند.

وی افزود که نیروهای پیشمرگ در حال حاضر و با افزایش تحرکات داعش اقدام به تحکیم و تقویت مواضع خود در خانقین کرده و تدابیر لازم را برای جلوگیری از نفوذ داعش به مناطق تحت کنترل خود و مقابله با آنان به کار بسته اند.

همچنین خاطر نشان ساخت که تاکنون عناصر داعش موفق به نفوذ به مناطق تحت کنترل نیروهای پیشمرگ نشده اند، اما افزایش چشمگیر تحرکات داعش، موجب بروز تهدید علیه تمام منطقه است؛ چرا که این مناطق با خطر خلأ امنیتی مواجه است و نیروهای امنیتی نیز قادر به رفع این خلأ امنیتی نیستند و عناصر داعش خود را در پوشش گیاهی منطقه پنهان ساخته اند.

سرهنگ دلیر شکور، همچنین آمادگی نیروهای پیشمرگ در خانقین برای همکاری و هماهنگی با نیروهای عراق در مقابله با داعش و انجام دادن عملیات نظامی در راستای تأمین امنیت منطقه را اعلام کرد.