انتشار:  شنبه 22 دی 1397  ::  09:51

سرویس جهان

فرمانده ارشد نیروهای کرد سوریه:

جهان نباید کُردهای سوریه را تنها بگذارد

سرویس جهان- پلات جان، فرمانده ارشد نیروهای کرد سوریه و از بنیانگذاران یگان های مدافع خلق یا YPG، خروج نیروهای ائتلاف مبارزه با داعش از سوریه را فرصتی برای حمله نیروهای متخاصم از جمله ترکیه به کردهای سوریه دانست و از همه آنهایی که در کنار کردهای سوریه با تروریسم مبارزه کرده اند خواست به این مبارزه ادامه دهند.

 

به گزارش کردپرس، همزمان با اعلام خروج نیروهای آمریکا از سوریه، ترکیه و شورشیان ارتش آزاد سوریه خود را برای آغاز تهاجمی دیگر علیه نیروهای کرد در شمال سوریه آماده کرده اند.

پلات جان، فرمانده ارشد نیروهای دموکراتیک سوریه و از بنیانگذاران نیروهای کرد سوریه موسوم به YPG از ائتلاف بین المللی که در کنار کردهای سوریه با داعش و دیگر گروه های تروریستی در سوریه مبارزه کرده اند خواسته است کردها را در روبه رو شدن با دیگر تهدیدها تنها نگذارند.

وی در یادداشت خود در سایت دیفنس پست گفته است کردهای سوریه در راه مبارزه با گروه های تررویستی داعش و القاعده و دیگر اقمار آن بیش از 8000 نیروی جنگجو را از دست داده اند و اکنون در حالی که ترکیه کردها و دستاوردهای آنان را تهدید می کند و جنگ با گروه های تروریستی هنوز ادامه دارد، ائتلاف بین المللی می خواهد از سوریه خارج شود.

پلات جان تاکید کرده است که هنوز خطرات زیادی کردهای سوریه را تهدید می کند بنابراین تنها گذاشتن آنها در این برحه نه عاقلانه است و نه عادلانه. بنابراین، همرزمان بین المللی کردها نباید آنها را تنها بگذارند.

فرمانده ارشد نیروهای دموکراتیک سوریه تاکید کرده است کردهای سوریه با مبارزه خود با داعش، امنیت اروپا، آمریکا و جهان را تامین کرده اند و اکنون وظیفه آنهاست دین خود را به کردها ادا کنند.

کد خبرنگار: 40101