انتشار:  شنبه 22 دی 1397  ::  15:10

سرویس کردستان

در 9 ماهه امسال

کردستانی ها چه مبلغ صدقه پرداخت کرده اند و کجا هزینه شد؟

سرویس کردستان- معاون مشارکت های مردمی کمیته امداد کردستان از پرداخت یک میلیارد و 680 میلیون تومان صدقه در 9 ماهه نخست امسال خبر داد.

به گزارش  کرد پرس به نقل از کمیته امداد، هیوا رحیمی، با بیان اینکه مردم نوع دوست استان کردستان در 9 ماهه نخست امسال یک میلیارد و 680 میلیون تومان صدقه پرداخت کرده اند، گفت: کمک به نیازمندان و ترویج سنت های حسنه الهی یکی از اهداف جمع آوری صدقه توسط این نهاد است.

وی ضمن بیان اینکه 100 درصد صدقات مردمی برای نیازمندان این استان هزینه می شود، افزود: کمیته امداد شرعاً و قانوناً اجازه جابجایی صدقه های مردمی  از شهری به شهری دیگر را ندارد و تماماً باید در همان محل جمع آوری شده هزینه شود.

رحیمی ادامه داد: 956 میلیون تومان از میزان صدقه جمع آوری شده این استان در زمینه حمایت و سلامت و در سرفصل های کمک به تحصیل، درمان، وام های ضروری، کمک های موردی، کمک به ازدواج و نیازمندی های مددجویان این نهاد هزینه شده است.

وی با بیان اینکه 360 میلیون تومان نیز برای کمک به تامین مسکن نیازمندان این استان هزینه شده است، گفت: 201 میلیون تومان نیز در زمینه مسائل فرهنگی و خدمات آموزشی، تحصیلی، اردویی و تربیتی مددجویان صرف شده است.

معاون مشارکت های مردمی کمیته امداد کردستان افزود: 163 میلیون تومان نیز برای کمک به نیازمندان از طریق تعامل و همکاری با موسسات خیریه هزینه شده است.