انتشار:  سه‌شنبه 25 دی 1397  ::  17:16

سرویس عراق

فرمانده عملیات حشد الشعبی در استان الانبار خبر داد؛

تلاش ناکام نیروهای آمریکایی برای کشف اطلاعات محرمانه نیروهای عراقی در مرز سوریه

سرویس عراق و اقلیم کردستان - یکی از فرماندهان حشد الشعبی تاکید کرد که از تلاش نیروهای آمریکایی برای دستیابی به اطلاعات محرمانه نیروهای امنیتی مستقر در مرز مشترک عراق با سوریه جلوگیری کردند.

به گزارش کردپرس به نقل از بغداد الیوم، سازمان حشد الشعبی امروز (سه شنبه) با صدور بیانیه ای از قاسم مصلح، فرمانده عملیات حشد در استان مرزی الانبار در غرب عراق نقل کرد که اقدامات تحریک آمیز آمریکا به جایی رسیده که نیروهای این کشور به دنبال دستیابی به اطلاعات محرمانه نیروهای عراقی مستقر در مرز مشترک با سوریه باشند.

بنا بر آن چه در این بیانیه آمده، مصلح ضمن تاکید بر این که نیروهای آمریکایی در تلاش هستند تا اطلاعات حساس و دقیق از نیروهای امنیتی مستقر در مرز عراق با سوریه به دست آورند، اعلام کرد که فرماندهی عملیات حشد الشعبی در استان الانبار مانع از تکمیل عملیات شناسایی نیروهای آمریکایی شده و در نتیجه آنها ناچار شدند به پایگاه "بئر المراسمه" برگردند و به محل استقرار نیروهای حشد نزدیک نشوند.

این فرمانده حشد الشعبی ضمن تاکید بر این که عملیات شناسایی اخیر نیروهای آمریکایی نقض حاکمیت ملی عراق به شمار می آید، در این باره افزود: نیروهای آمریکایی بخشی از مرزهای عراق و سوریه را بررسی کرده و در گفت و گو با نیروهای پلیس مرزبانی و ارتش عراق نیز پرسش هایی در رابطه با شمار مراکز نظامی موجود در نوار مرزی، شمار نیروهای مستقر در هر مرکز و نوع تسلیحات و حجم مهمات آنها مطرح کردند.

فرمانده عملیات حشد الشعبی در الانبار در پایان نیز خاطر نشان ساخت که افشای چنین اطلاعاتی بسیار خطرناک است چرا که باعث می شود ماهیت محرمانه نیروهای مستقر در مرز عراق با سوریه فاش شود و در نتیجه به آسانی مورد هدف قرار بگیرند.