انتشار:  جمعه 28 دی 1397  ::  10:53

سرویس ترکیه

واردات ترکیه از سوریه در سال ۲۰۱۸ به بیش از ۶۰ میلیون دلار رسید

سرویس ترکیه - میزان واردات ترکیه از سوریه در ۱۱ ماه اول سال ۲۰۱۸ میلادی به رقم ۶۰ میلیون دلار (۳۲۱.۵ میلیون لیر) رسیده است. بیشتر اقلام وارداتی از سوریه به ترکیه محصولات کشاورزی و مواد خام است.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری Diken، بر اساس اطلاعات به دست آمده از سازمان آمار ترکیه میزان واردات کشور ترکیه از سوریه در ۱۱ ماه اول سال ۲۰۱۸ میلادی به رقم ۶۰ میلیون دلار (۳۲۱.۵ میلیون لیر) رسیده است که بیشتر اقلام وارداتی از سوریه به ترکیه را محصولات کشاورزی و مواد خام به خود اختصاص داده است.

این در حالی است که میزان صادرات ترکیه به سوریه در ۱۱ ماه اول سال ۲۰۱۸ میلادی در مقایسه با ۱۱ ماه اول سال ۲۰۱۷ میلادی افزایش ۱.۶ درصدی داشته و به رقم ۱ میلیارد و ۲۵۱ میلیون دلار رسیده است.

اقلام وارداتی از سوریه به ترکیه بیشتر اقلامی همچون پنبه و محصولات حاصل از پنبه، قهوه، چای، ادویه جات، آلومینیوم، انواع روغن ها، سیب زمینی و زیتون بوده است.

لازم به ذکر است، بر اساس اطلاعات به دست آمده از مرکز تحقیقات اقتصادی – سیاسی ترکیه از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۸ میلادی در ترکیه ۸ هزار و ۱۰۶ شرکت با سرمایه گذاری مشترک سوریه تأسیس شده است که ۱ هزار و ۵۱۷ شرکت از این شرکت ها در ۱۱ ماهه اول سال ۲۰۱۸ میلادی تأسیس شده و سرمایه کل شرکت هایی که با سرمایه گذاری سوری ها در ترکیه ثبت شده است رقم ۲۵۸.۸ میلیون لیر را به خود اختصاص داده است.

 

کد خبرنگار: 30102