انتشار:  سه‌شنبه 2 بهمن 1397  ::  10:14

سرویس سوریه

سفر هیئت پارلمانی فرانسه به کردستان سوریه

سرویس سوریه - هیئتی از نمایندگان پارلمان فرانسه که به اقلیم کردستان عراق سفر کرده بودند بعد از انجام دیدارهای مختلف به کردستان سوریه رفتند و با مقامات مدیریت خودگردان شمال و شرق سوریه دیدار کردند.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری زرنیوز، هیئتی متشکل از نمایندگان پارلمان فرانسه که به اقلیم کردستان عراق سفر کرده بودند، بعد از انجام دیدارهای مختلف به کردستان سوریه رفتند و با مقامات مدیریت خودگردان شمال و شرق سوریه دیدار کردند.

در این هیئت که اعضای برجسته ای همچون ماتیپول بانوت، ترودی پاسگال، دانیل اوبونو از نمایندگان سرشناس پارلمان فرانسه نیز حضور دارند، با عبدالکریم عمر رئیس مشترک کمیته روابط خارجی مدیریت خودگردان شمال و شرق سوریه و صاحب عثمان رئیس مشترک مجلس دریک دیدار و گفتگو کردند.

در بیانیه ای که از سوی مدیریت خودگردان شمال و شرق سوریه در خصوص این سفر منتشر شد، با اشاره به بازدید این هیئت از نحوه اداره سیستم خود مدیریتی در شمال و شرق سوریه، عنوان شده است: هیئت فرانسوی برای مشاهده تجربیات سیستم خود مدیریتی شمال و شرق سوریه و بررسی سیستم از نزدیک به کردستان سوریه سفر کرده اند.

این هیئت فرانسوی بعد از دیدارهای مختلف از اردوگاه آوارگان نوروز در منطقه دریک نیز دیدار کرده و از آنجا به قامیشلو سفر کردند.

 

کد خبرنگار: 30102