انتشار:  سه‌شنبه 2 بهمن 1397  ::  10:54

سرویس سوریه

مرکز رسانه ای ارتش دموکراتیک سوریه:

حمله انتحاری شدادی با هوشیاری نیروها مهار شد و تلفات جانی نداشت

سرویس سوریه - مرکز رسانه ای ارتش دموکراتیک سوریه در بیانیه ای با اشاره به حمله انتحاری روز گذشته به نیروهای وابسته به ارتش دموکراتیک سوریه در شهر شدادی گفت: حمله با هوشیاری نیروهای ارتش دموکراتیک و ائتلاف بین المللی به اهداف خود دست پیدا نکرده و تلفات جانی به همراه نداشته است.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری هاوارنیوز، مرکز رسانه ای ارتش دموکراتیک سوریه در بیانیه ای با اشاره به حمله انتحاری روز گذشته به نیروهای وابسته به ارتش دموکراتیک سوریه در شهر شدادی در استان حسکه نوشت: عملیات نیروهایمان در دیرالزور ادامه دارد و به داعش ضربات سنگینی وارد شده است. نیروهایمان روز به روز به پیشروی های خود ادامه داده و در حال پایان دادن به ترور در منطقه هستند. تروریست ها نیز برای جلوگیری از این پیشروی ها دست به عملیات های انتحاری مختلفی می زنند. در تاریخ 21 ژانویه 2019 هنگام گشت زنی مشترک نیروهایمان با نیروهای ائتلاف بین المللی در محدوده شدادی، تروریست ها با یک خودروی بمب گذاری شده به این نیروها حمله کردند. نیروهایمان در برابر این حمله تدابیر لازم را اتخاذ کرده و با هوشیاری و همچنین اقدام نیروهای ائتلاف بین المللی، این حمله تروریستی به اهداف شوم خود دست پیدا نکرد و تنها خسارت مالی در پی داشت.

در ادامه این بیانیه آمده است: افزایش این نوع حملات نشان می دهد که گروه تروریستی داعش برای جلوگیری از شکست کامل خود استراتژی جدیدی را طراحی کرده است و در همین راستا است که حملات تروریستی افزایش پیدا کرده است. مشخص است که بخش های ساکت داعش بار دیگر دست به کار شده اند. ما به منظور نابودی تمام بخش های پنهان داعش به منظور پاکسازی کامل منطقه از ترور و جلوگیری از سر برآوردن آنان با اسمی دیگر، به مأموریت خود ادامه خواهیم داد.

این بیانیه در حالی صادر می شود که دیده بان حقوق بشر سوریه در لندن و همچنین برخی خبرگزاری های منطقه ای و بین المللی از کشته شدن نیروهای کرد ارتش دموکراتیک سوریه و زخمی شدن سربازان آمریکایی در این حمله انتحاری خبر داده بودند.

 

کد خبرنگار: 30102

 

بیشتر بخوانید:

حمله انتحاری به کاروان نیروهای ارتش دموکراتیک سوریه در نزدیکی حسکه