انتشار:  سه‌شنبه 2 بهمن 1397  ::  13:03

سرویس ترکیه

رئیس شورای عالی رادیو و تلویزیون ترکیه استعفا کرد

سرویس ترکیه - ایلهان یرلی کایا رئیس شورای عالی رادیو و تلویزیون ترکیه به خاطر مشکلات شخصی و خانوادگی از سمت خود استعفا کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری آناتولی، ایلهان یرلی کایا رئیس شورای عالی رادیو و تلویزیون ترکیه با بیان برخی مشکلات شخصی و خانوادگی از سمت خود استعفا کرد.

یرلی کایا در 13 جولای 2005 از سوی پارلمان ترکیه به عضویت شورای عالی رادیو و تلویزیون ترکیه درآمد و در بین سال های 2009 تا 2011 میلادی ریاست این شورا را برعهده داشت. وی در دوره 24 پارلمان ترکیه از حزب عدالت و توسعه نماینده قونیه در پارلمان ترکیه بود و در 14 جولای 2015 بار دیگر با رأی مستقیم پارلمان ترکیه به مدت 6 سال به عنوان رئیس شورای عالی رادیو و تلویزیون ترکیه انتخاب شد.

لازم به ذکر است، تعیین ریاست شورای عالی رادیو و تلویزیون ترکیه بر عهده پارلمان این کشور بوده و رئیس این شورای حساس با رأی مستقیم نمایندگان پارلمان برای دوره های 6 ساله تعیین می شود. علاوه بر رئیس شورای عالی رادیو و تلویزیون اعضای این شورا نیز از سوی نمایندگان پارلمان ترکیه تعیین می شوند.  

شورای عالی رادیو و تلویزیون ترکیه یکی از نهادهایی است که در چند سال اخیر از سوی اپوزیسیون داخلی و نهادهای حقوق بشر بین المللی به خاطر نقض آزادی ها در ترکیه مورد انتقادات شدیدی قرار گرفته است.

 

کد خبرنگار: 30102