انتشار:  سه‌شنبه 16 بهمن 1397  ::  20:41

سرویس کرمانشاه

وزیر راه و شهرسازی:

كرمانشاه صاحب اداره کل راه آهن می‌شود

سرویس کرمانشاه - وزیر راه و شهرسازی گفت: ایجاد اداره کل راه آهن کرمانشاه به قوت خود باقی است و به زودی ابلاغ می شود و جای نگرانی در این زمینه وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار کردپرس، محمد اسلامی در مراسم کلنگ زنی آزاد راه بیستون-حمیل- کرمانشاه كه با حضور استاندار كرمانشاه انجام شد، با بیان اینکه پروژه های زیرساختی موجب شتاب بخشی به توسعه و امیدآفرینی در جامعه خواهند شد، گفت: در شرایط فعلی کشور نیاز است حضور بخش خصوصی در پروژه های زیرساختی را تسهیل کنیم.

وی با اشاره به آزادراه بیستون- حمیل- کرمانشاه که امروز(16 بهمن) کلنگ زنی شد، گفت: این پروژه به طول 141 کیلومتر با 1500 میلیارد تومان سرمایه گذاری با مشارکت بخش خصوصی ساخته می شود که کمک می کنیم با سرعت مناسبی اجرا شود.

اسلامی گفت: این آزادراه قطعه مهمی از پروژه حرم به حرم که بین سه کشور ایران، عراق و سوریه اجرا می شود است و سعی می کنیم که زودتر به سرانجام برسد.

وی به راه آهن در دست ساخت کرمانشاه-خسروی نیز اشاره کرد و گفت: بانکها موافقت کرده اند در صورت حضور بخش خصوصی در این پروژه، هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کنند که باید از این فرصت برای تسریع در اجرای پروژه بهره بگیریم.

اسلامی همچنین در خصوص ایجاد اداره کل راه آهن در استان کرمانشاه گفت: این موضوع به قوت خود باقی است و به زودی ابلاغ می شود و جای نگرانی ندارد.

وزیر راه و شهرسازی در خصوص نوسازی بافت های فرسوده کرمانشاه نیز گفت: قسط اول منابع مالی بازآفرینی بافت فرسوده کشور تخصیص یافته و با توجه به وضعیت بافت های فرسوده استان کرمانشاه، این استان را ویژه خواهیم دید.