انتشار:  چهارشنبه 17 بهمن 1397  ::  08:23

سرویس ايلام

شانزدهمین سامانه «تصمیم» کشور در ایلام راه‌اندازی شد

سرویس ایلام  - هم‌زمان با گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی و با حضور معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و معاون دفتر آسیب های اجتماعی بهزیستی کشور، شانزدهمین سامانه تصمیم (مرکز جامع مراقبت از خانواده) کشور در مرکز اورژانس اجتماعی بهزیستی ایلام راه‌اندازی شد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، مدیر کل بهزیستی ایلام در این خصوص گفت: این مرکز به منظور متمرکز کردن زوج های متقاضی طلاق و ارجاع آنها به مراکز مشاوره و کلینیک های مددکاری جهت ارایه خدمات تخصصی مشاوره، مددکاری، حقوقی راه اندازی شده است.

به گفته زهرا همتی، متقاضیان طلاق در اولین گام باید به این سامانه مراجعه و تقاضای خود را ثبت و به مدت دو ماه در قالب پنج جلسه مشاوره های لازم را به منظور سازش دریافت می کنند.

وی ادامه داد: این سامانه به عنوان بانک اطلاعاتی فعال حاوی اطلاعات بروز از متقاضیان طلاق، سن، شغل، علت طلاق، شمار فرزندان طلاق و غیره است.

وی یکی از مهم‌ترین راهبردهای این سازمان را سازش طلاق ها عنوان و ابراز امیدواری کرد که راه اندازی این سامانه در کاهش طلاق ها و در نهایت ایجاد آرامش در خانواده ها تاثیر مثبتی داشته باشد.

به گفته مدیر کل بهزیستی ایلام، این سامانه در گام نخست در مرکز استان و در آینده در سایر شهرستانهای استان راه اندازی خواهد شد.

وی به فعالیت مرکز کاهش طلاق اورژانس اجتماعی این سازمان در سال جاری اشاره کرد و گفت: امسال در مجموع یک هزار و 704 زوج متقاضی طلاق  به مراکز اورژانس اجتماعی و مشاوره این اداره کل مراجعه  که 234 مورد از آنها  به سازش  منجر و مابقی همچنان در دست اقدام است.

معاون وزیر تعاون،  کار و رفاه اجتماعی همچنین در ادامه سفر خود به ایلام به صورت نمادین 103 واحد مسکونی مددجویان بهزیستی در روستای سرطاف شهر ایلام را افتتاح کرد.

اهدا بن کالا به سه مددجوی زیر پوشش بهزیستی ایلام از دیگر اقدامات معاون وزیر بود.