انتشار:  پنج‌شنبه 18 بهمن 1397  ::  14:06

سرویس جهان

تقدیر ائتلاف ضدداعش از دولت جدید عراق و نادیه مراد

سرویس جهان- ائتلاف ضدداعش، در بیانیه پایانی نشست خود در آمریکا، از دولت جدید عراق به خاطر تلاشهایش در مبارزه با داعش و نیز نادیه مراد، دختر کرد ایزدی در معرفی جنایت های داعش تقدیر کرد.

 

به گزارش کردپرس، روز گذشته 79 عضو ائتلاف ضد داعش در نشستی که در آمریکا برگزارشد به بررسی عملکرد این ائتلاف در مبارزه با داعش در عراق و سوریه پرداخت.

اعضای ائتلاف با انتشار بیانیه ای بر تعهد این ائتلاف در ادامه مبارزه با داعش در عراق و سوریه و بویژه حمایت از دولت جدید عراق به رهبری عادل عبدالمهدی تاکید کرد.

ائتلاف در این بیانیه از ادامه مبارزه شرکای این ائتلاف در عراق و سوریه خبر داده و گفته است حمایت و پشتیبانی و تعهد این نهاد بین المللی نسبت به شرکای عراقی و سوری در مبارزه با داعش ادامه خواهد یافت.

این ائتلاف در بیانیه خود ضمن اعلام حمایت از دولت جدید عراق به رهبری عادل عبدالمهدی و تلاش های آن در راستای مبارزه با داعش تاکید کرده است به حمایت های بی قید و شرط آن از دولت عراق ادامه می دهد و حامی اتحاد، حاکمیت ملی و یکپارچگی خاک عراق است.

ائئتلاف ضدداعش همچنین از همه آنهایی که در شناساندن جنایت های داعش به جامعه جهانی و در راس آن نادیه مراد، دختر کرد ایزدی کمک کرده اند تقدیر کرده است.

ائتلاف همچنین از دولت عراق خواسته است زمینه را برای عملی شدن تعهدات بین المللی در جهت بازسازی عراق که قول آن در جریان کنفرانس کویت داده شده فراهم نماید.

کد خبرنگار: 40101