انتشار:  جمعه 19 بهمن 1397  ::  11:08

سرویس ایران

نماینده کرمانشاه در گفت‌وگو با کُردپرس؛

بیکاری مهمترین مشکل استان است

سرویس ایران-نماینده کرمانشاه با بیان این مطلب که مهمترین معضل استان کرمانشاه بیکاری است،تلاش همه مسئولین و دستندرکاران محلی و ملی را برای ریشه کن کردن این معضل جدی خواستار شد.

احمد صفری نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در گفتگویی با کُردپرس ضمن اشاره به رتبه اول کرمانشاه در بیکاری، توضیح داد:اساسی ترین مشکل استان کرمانشاه مشکل بیکاری است و این می طلبد تا مسئولین همه تلاش خود را برای حل آن بکار گیرند.
وی با نگاهی به جایگاه استان در موضوع بیکاری گفت:استان کرمانشاه یکی از چند استان محروم در کشور است که طی چند سال اخیر همواره زشد بیکاری و مشکلات اجتماعی در آن رو به افزایش است.
صفری افزود:ما برای رفع بیکاری علاوه بر توجه همه مسئولین، نیازمند ورود سرمایه گذاری بخش خصوصی و بخش دولتی به استان و آسان کاری همه دستگاه های اجرایی در این موضوع هستیم.
نماینده کرمانشاه با تاکید بر توجه ویژه دولت به منطقه کمتر توسعه یافته ای مانند استان کرمانشاه، تصریح کرد:لازم است دولت با اختصاص اعتبارات و بودجه های ویژه و اضطراری در جهت بهبود فضای اقتصادی و رونق فضای کسب و کار در استان کرمانشاه تلاش کند.
وی در پایان یادآور شد:امروز استان از حیث بیکاری رنج می برد و جوانان به عنوان سرمایه های اجتماعی یا آواره کلان شهرها می شوند یا راه مهاجرت به خارج را در پیش می گیرند؛لذا بر همه ما واجب است تا فکری برای این مشکل بیابیم.