انتشار:  شنبه 20 بهمن 1397  ::  01:03

سرویس جهان

وال استریت ژورنال:

کُردهای سوریه به دمشق نفت می فروشند

سرویس جهان- روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از منابع نزدیک به سازمان های اطلاعاتی آمریکا مدعی شد کردهای سوریه نفت استخراج شده در مناطق تحت کنترل خود را از طریق واسطه به دولت دمشق می فروشند.

 

به گزارش کردپرس، روزنامه وال استریت ژورنال در گزارشی از به فروش رفتن نفت تولید شده در مناطق تحت کنترل کردهای سوریه، متحد آمریکا در مناطق تحت کنترل دولت سوریه خبر داد.

این روزنامه به نقل از فردی نزدیک به سازمان های اطلاعاتی آمریکا و راننده یک تانکر که نفت خام تولید شده توسط نیروهای سوریه دموکراتیک تحت رهبری کردها را منتقل می کند، گزارش داد کردهای سوریه که متحد آمریکا هستند از طریق یک شرکت واسطه به دولت سوریه نفت خام می فروشند.

به نوشته این روزنامه، شرکت قتریجی گروپ به عنوان واسطه میان کردها و دولت سوریه عمل کرده و نفت خام تولید شده توسط کردها از طریق این شرکت خریداری شده و شرکت نیز نفت را در اختیار دولت مرکزی سوریه قرار می دهد.

این روزنامه اشاره کرده این در حالی است که شرکت مذکور به دلیل تامین سوخت برای دولت بشار اسد تحت تحریم های آمریکا و اتحادیه اروپا قرار دارد.

وال استریت ژورنال می نویسد در حالی که آمریکا می کوشد دولت سوریه را تحت فشار اقتصادی قرار دهد، کردهای متحد واشنگتن نفت خام مورد نیاز دولت سوریه را تامین می کنند.

کد خبرنگار: 40101