انتشار:  شنبه 20 بهمن 1397  ::  13:17

سرویس ایران

عضو فراکسیون روحانیت مجلس در گفت‌وگو با کُردپرس؛

انقلاب ما،انقلاب حمایت از مستضعفان است

سرویس ایران--حجت الاسلام سید جواد حسینی کیا با بیان این مطلب که تمام اهداف نظام حمایت از قشر محروم جامعه است،به تلاش بیشتر مسئولین برای توجه و رفع  احتیاجات مستضعفان جامعه تاکید کرد.

نماینده مردم سنقر کلیایی در مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با کُردپرس پیام انقلاب اسلامی را پیام حمایت از مستضعفان جامعه دانست و گفت:همه اهداف نظامی اسلامی توجه به قشر آسیب پذیر جامعه است و مصداق این کلام در بیانات امام ره آمده که این انقلاب،انقلاب مسضعفین است لذا همه مسئولین کشور باید با تمام توان خود را برای رفع محرومیت آن ها بکار گیرند.
وی افزود:باید نقاط محروم و مناطقی که محرومیت در آن ها تبدیل به مشکلات جدی شده را شناسایی کنیم و سپس با برنامه و اعتبارات مناسب،شرایط رفع محرومیت را برای آن مناطق فراهم نماییم.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی،با اشاره به نقاط بحرانی و کمتر توسعه یافته کشور بیان نمود:اگر نتوانیم شرایطی برای متوازن نمودن مناطق برخوردار و نابرخوردار کشور فراهم کنیم در آینده با مشکلات عدیده ای امنیتی برخورد خواهیم کرد،به همین خاطر واجب است نسبت به آینده این مناطق قدری با نگاه و مطالعه استراتژیک برخورد نماییم.
حسینی کیا با انتقاد از برنامه ششم توسعه تصریح کرد:برنامه ششم یک برنامه متعادل است اما نتواسته توجه زیادی به مناطق کمتر توسعه یافته داشته باشد چرا که مناطق توسعه نیافته کشور نیازمند اعتبارات دوچندان و بودجه های اضطراری است.
نماینده سنقر افزود:به همان نسبت رقم بودجه اختصاصی در لایحه بودجه ۹۸ که کاری بررسی آن در حال پیگیری است،برای استان محرومی چون کرمانشاه مناسب نیست و لازم است در کمیسیون تلفیق و کمیسیون های مربوطه نسبت به تغییر آن اقدام شود.