انتشار:  شنبه 20 بهمن 1397  ::  21:38

سرویس ترکیه

همسر طاهر الچی:

دستگاه قضا باید تحقیق در خصوص پلیس های متهم در قتل طاهر الچی را آغاز کند

سرویس ترکیه - ترکان الچی، همسر طاهر الچی در اظهاراتی با اشاره به گزارش دانشگاه لندن در خصوص چگونگی قتل طاهر الچی عنوان کرد: باید در خصوص متهمان مطرح شده در این گزارش تحقیقات آغاز شود.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه جمهوریت، در پی انتشار گزارش تکان دهنده دانشگاه لندن در خصوص پرونده ترور طاهر الچی رئیس کانون وکلای دیاربکر و اعلام این که یکی از سه پلیس حاضر در روز ترور به سمت طاهر الچی تیر اندازی کرده است، ترکان الچی همسر طاهر الچی در اظهاراتی با اشاره به این گزارش عنوان کرد: باید در خصوص متهمان مطرح شده در این گزارش تحقیقات آغاز شود. فرض می کنیم که ما در خصوص این که بارها تأکید کرده ایم که در این کشور حقوق باقی نمانده است و عدالت وجود ندارد، اشتباه کرده ایم. دستگاه قضا باید با تکیه بر گزارش هایی که منشأ حقوقی نیز دارد روند تحقیقات در خصوص متهمان پرونده را آغاز کند. دستگاه قضایی ترکیه باید ما را متعجب کند. مطالبه این خواسته طبیعی ترین حق ما است.

لازم به ذکر است: دانشگاه لندن که بنا به درخواست کانون وکلای دیاربکر و انجمن حقوق بشر ترکیه تحقیقات پیشرفته ای را در خصوص حادثه ترور طاهر الچی، رئیس کانون وکلای دیاربکر ترکیه آغاز کرده بود بعد از ماه ها نتایج تجزیه و تحلیل این قتل را در گزارشی منتشر کرد که در این گزارش تأکید شده است: الچی به وسیله یکی از سه پلیس حاضر در صحنه ترور به قتل رسیده است.

 

کد خبرنگار: 30102

 

بیشتر بخوانید:

گزارش دانشگاه لندن: طاهر الچی را چه کسی به قتل رساند؟