انتشار:  شنبه 20 بهمن 1397  ::  22:09

سرویس ترکیه

مهمترین تحولات روز شنبه 20/11/1397 در ترکیه

  • اردوغان: آمریکا سلاح هایی را که به ما نداده بود، کامیون کامیون برای YPG ارسال کرد

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در اظهاراتی با اشاره به پیشرفت ترکیه در زمینه ساخت سلاح های ملی – میهنی در این کشور گفت: آمریکا سلاح هایی را که به ما نداده بود، کامیون کامیون برای YPG/PYD ارسال کرد.

  • رئیس مشترک HDP: قبل از حل و فصل مسئله کردها هیچ مسئله ای در ترکیه حل نخواهد شد

سزایی تملی، رئیس مشترک حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) که در میتینگ مرسین سخنرانی می کرد در اظهاراتی با اشاره به مسئله کردهای ترکیه عنوان کرد: قبل از حل و فصل مسئله کردها هیچ مسئله ای در ترکیه حل نخواهد شد.

  • تعیین جایزه نقدی برای دستگیری و بازگرداندن نماینده سابق HDP به ترکیه

وزارت کشور ترکیه در اقدامی با ذکر نام دمیر چلیک نماینده موش در دوره 24 پارلمان ترکیه از حزب دموکراتیک خلق ها در لیست تروریست های تحت تعقیب وزارت کشور ترکیه برای دستگیری و بازگرداندن او به ترکیه یک میلیون لیر جایزه نقدی تعیین کرده است.

  • وزیر امور خارجه ترکیه: حزب جمهوری خواه خلق ترکیه خائنان به وطن را ترجیح داده است

مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در اظهاراتی با انتقاد از حزب جمهوری خواه خلق ترکیه در خصوص سیاست های انتخاباتی این حزب عنوان کرد: حزب جمهوری خواه خلق ترکیه خائنان به وطن را ترجیح داده است.

  • طرح مسئله لیلا گوون و کنترل دستگاه قضا توسط حکومت در دیدار هیئت اتحادیه اروپا با اعضای HDP

وینجت پوپِئو، مشاور مسائل سیاسی ترکیه در اتحادیه اروپا که در رأس هیئتی به ترکیه سفر کرده است با اعضای حزب دموکراتیک خلق ها دیدار و در خصوص وضعیت جسمانی لیلا گوون و همچنین کنترل دستگاه قضا توسط حکومت ترکیه گفتگو کرد.

  • وزیر کشور ترکیه اعلام کرد: افزایش کشته های ریزش ساختمان استانبول به 16 تن

سلیمان سویلو، وزیر کشور ترکیه آمار کشته های ریزش ساختمان 8 طبقه در منطقه کارتال استانبول را تا این لحظه 16 تن اعلام کرده است.

  • همسر طاهر الچی: دستگاه قضا باید تحقیق در خصوص پلیس های متهم در قتل طاهر الچی را آغاز کند

ترکان الچی، همسر طاهر الچی در اظهاراتی با اشاره به گزارش دانشگاه لندن در خصوص چگونگی قتل طاهر الچی عنوان کرد: باید در خصوص متهمان مطرح شده در این گزارش تحقیقات آغاز شود.

 

کد خبرنگار: 30102