انتشار:  یک‌شنبه 21 بهمن 1397  ::  09:13

سرویس ترکیه

21 کشته، 14 زخمی و 35 مفقود در اثر ریزش ساختمان 8 طبقه در استانبول

سرویس ترکیه - ابعاد فاجعه ریزش ساختمان 8 طبقه در منطقه کارتال استانبول در حال گسترش بوده و بر اساس آخرین اظهارات سلیمان سویلو، وزیر کشور ترکیه، تا این لحظه 21 تن در این حادثه کشته شده اند، 14 نفر از ساکنین این ساختمان نیز به بیمارستان منتقل شده و 35 تن دیگر تا این لحظه مفقود گزارش شده اند.

به گزارش کردپرس به نقل از تلویزیون NTV، بر اساس اطلاعات به دست آمده از استانبول ابعاد فاجعه ریزش ساختمان 8 طبقه در منطقه کارتال استانبول در حال گسترش بوده و بر اساس آخرین اظهارات سلیمان سویلو، وزیر کشور ترکیه، بعد از پنج روز کار شبانه روزی تیم امداد و نجات و مبارزه با بحران ترکیه تا این لحظه اجساد 21 شهروند از زیر آوارها بیرون کشیده شده است. این در حالی است که 14 نفر از ساکنین این ساختمان نیز به بیمارستان منتقل شده و 35 تن دیگر تا این لحظه مفقود گزارش شده است.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: تدابیر ما تا آخرین لحظه آواربرداری ادامه خواهد داشت. خداوند یک بار دیگر چنین فلاکتی را بر سر ملتمان نیاورد. ولی ما نیز در این حادثه مسئول هستیم. تمامی ما باید به مسئولیت های خود عمل کنیم. در این شرایط به کمک همه شما محتاجیم. در خصوص حادثه دادستان جمهوری ترکیه در استانبول تحقیقات گسترده ای را آغاز کرده است. بدون در نظر گرفتن شخص، باید روشن شود که در این حادثه چه کسی خطایی داشته است و هرچه لازم است انجام شود. روند حقوقی و قضایی این حادثه را در اختیار افکار عمومی قرار خواهیم داد.

 

کد خبرنگار: 30102