انتشار:  یک‌شنبه 21 بهمن 1397  ::  15:09

سرویس اقلیم کردستان

10 نمایشگاه بین‌المللی طی سال 2019 در اربیل برگزار می‌شود

سرویس عراق و اقلیم کردستان- مسئول برگزاری نمایشگاه های بین المللی اربیل اعلام کرد که در سال 2019 میلادی 10 نمایشگاه بین المللی در اربیل برگزار خواهد شد و این میزان در مقایسه با سال گذشته دو برابر و نیم افزایش یافته است.

به گزارش کردپرس، عبدالله عبدالرحیم در گفتگو با سایت رسمی حزب دمکرات کردستان، اعلام کرد که سال گذشته میلادی 4 نمایشگاه بین المللی در اربیل برگزار شد، اما در سال 2019 طبق برنامه ریزی های انجام شده، 10 نمایشگاه بین المللی در این شهر در حوزه های مختلف از جمله سلامت و خوراک و تجارت و نفت و انرژی، برگزار خواهد شد.

مسئول برگزاری نمایشگاه های بین المللی اربیل، افزود که قرار است اولین نمایشگاه در بیستم ماه جاری میلادی و به مدت 4 روز برگزار  شود و احتمال دارد که با استقبال شرکت های بین المللی شمار نمایشگاه ها در سال 2019 افزایش یابد.

وی گفت که بحران اقتصادی و جنگ داعش در سال های گذشته، موجب کاهش برگزاری نمایشگاه های بین المللی در اقلیم شده بود و در فاصله سال های 2014 الی 2018 که اقلیم درگیر جنگ داعش بود، هیچ کشور و شرکتی، به دلیل حاضر به شرکت در نمایشگاه های اقلیم کردستان نبود، اما با پایان جنگ داعش و بهبود وضعیت اقتصادی برگزاری نمایشگاه ها نیز رونق بیشتری یافته است.

عبدالله عبدالرحیم با اشاره به شرکت صدها شرکت معتبر داخلی و خارجی در این نمایشگاه ها، تأکید کرد که برگزاری نمایشگاه های بین المللی تأثیر مستقیمی بر بهبود شرایط و رشد اقتصادی در اقلیم دارد.