انتشار:  یک‌شنبه 21 بهمن 1397  ::  17:26

سرویس ترکیه

واکنش وزیر کشور ترکیه به راهپیمایی حمایت از لیلا گوون:

اگر به شما اجازه راهپیمایی بدهم آدم نیستم

سرویس ترکیه - سلیمان سویلو وزیر کشور ترکیه با واکنش تند به اقدام نمایندگان حزب دموکراتیک خلق ها در ترتیب دادن راهپیمایی های حمایتی از لیلا گوون گفت: اگر من اجازه این راهپیمایی را به شما بدهم آدم نیستم.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری هابر7، در پی انتشار اخبار راهپیمایی از 15 شهر کردنشین ترکیه به سمت دیاربکر به منظور حمایت از لیلا گوون، نماینده حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) در پارلمان ترکیه در 100مین روز از اعتصاب غذای وی، و همچنین آمادگی HDP برای راه اندازی یک راهپیمایی در 100مین روز از اعتصاب غذای گوون در استانبول، سلیمان سویلو وزیر کشور ترکیه در واکنشی تند به این اقدام گفت: اکنون به خاطر این که "آپو" [اشاره به عبدالله اوجالان رهبر دربند PKK ] در زندان است، گویا چپ و راست نمایندگان HDP راهپیمایی خواهند کرد. اگر من هم اجازه این راهپیمایی را به شما بدهم آدم نیستم.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: HDP آشکارا و علنی در داخل ائتلاف حزب جمهوری خواه خلق ترکیه – حزب خوب است. بنابراین PKK نیز در داخل این ائتلاف است.

لازم به ذکر است، بر اساس اطلاعات به دست آمده از شهرهای مختلف کردنشین ترکیه و همچنین استانبول، راهپیمایی های مختلفی از 15 شهر کردنشین به سمت دیاربکر به منظور حمایت از گوون در 100مین روز از اعتصاب غذایش صورت گرفته و همچنین بر اساس اطلاعات به دست آمده از HDP، این حزب روز دوشنبه 11 فوریه در یک راهپیمایی از مقابل هتل تقسیم هیل دست به راهپیمایی در حمایت از گوون خواهد زد.

 

کد خبرنگار: 30102