انتشار:  یک‌شنبه 21 بهمن 1397  ::  17:51

سرویس اقلیم کردستان

رئیس موقت پارلمان کردستان:

اولین اقدام پارلمان کردستان فعال‌سازی منصب ریاست اقلیم کردستان است

سرویس عراق و اقلیم کردستان- رئیس موقت پارلمان کردستان اعلام کرد که پس از برگزاری اولین نشست پارلمان و انتخاب هیئت رئیسه، اولین اقدام فعال سازی منصب ریاست اقلیم کردستان، با انتصاب نیچروان بارزانی در این منصب خواهد بود.

به گزارش کردپرس، ریوینگ هروری در گفتگو با سایت خبری اس. ان. ان، اعلام کرد که در نشست آتی پارلمان کردستان که قرار است 18 فوریه بر اساس توافق اتحادیه میهنی و حزب دمکرات برگزار شود، رئیس پارلمان  و دو معاون وی انتخاب شوند.

رئیس موقت پارلمان افزود که پس از این نشست قانون تعلیق منصب ریاست پارلمان کردستان، لغو شده و این منصب بار دیگر فعال شده و نیچروان بارزانی نخست وزیر کنونی اقلیم و معاون حزب دمکرات این منصب را در دست می گیرد.

وی همچنین گفت که انتصاب نیچروان بارزانی در منصب ریاست اقلیم به این دلیل است که طبق قوانین اقلیم، رئیس اقلیم، نخست وزیر را مامور تشکیل کابینه جدید دولت اقلیم می سازد.

حزب دمکرات به عنوان برنده انتخابات پارلمانی اقلیم کردستان، نیچروان بارزانی را نامزد تصدی منصب ریاست اقلیم و مسرور بارزانی( مسئول شورای امنیت اقلیم و از اعضای ارشد حزب) را برای نخست وزیری اقلیم نامزد کرده است.