انتشار:  یک‌شنبه 21 بهمن 1397  ::  18:23

سرویس اقلیم کردستان

تخلیه دو اردوگاه آوارگان در کرکوک

سرویس عراق و اقلیم کردستان- از مجموع 6 اردوگاه آوارگان در کرکوک 2 اردوگاه تخلیه شده و 4 اردوگاه که اکثریت ساکنان آن را اهالی بیجی و حویجه تشکیل  می دهند، باقی مانده اند.
 

به گزارش کردپرس به نقل از شبکه تلویزیونی ان. آر. تی، با وجود سپری شدن یک سال از اعلام پایان و شکست داعش در عراق، هنوز آوارگان ساکن در اردوگاه های آوارگان در کرکوک و اقلیم کردستان به مناطق محل سکونت خود بازنگشته و در اردوگاه آوارگان و در شرایطی وخیم به سر می برند.

طبق خبر، از مجموع شش اردوگاه آوارگان در کرکوک و اطراف آن تاکنون ساکنان دو اردوگاه به محل های سکونت خود بازگشته و ساکنین 4 اردوگاه دیگر که اکثریت آنان را اهالی حویجه و بیجی تشکیل می دهند، باقی مانده است.

2 هزار خانوار در 4 اردوگاه باقی مانده در کرکوک ساکن شده و علیرغم وضعیت وخیم خود در این اردوگاه ها، به دلیل نبود امنیت و خدمات رسانی های ضروری حاضر به بازگشت به محل سکونت خود نیستند.

مقامات دولت عراق تأکید می کنند که بازگشت آوارگان به محل سکونت خود تبدیل به مسئله ای سیاسی شده و راکان جبوری سرپرست استانداری کرکوک تأکید می کند که بازگشت آوارگان، منوط به پایان بررسی و تحقیق در پرونده های امنیتی آنان است و باید دولت عراق در این مورد برای خدمات رسانی به محل های سکونت آوارگان، توسط مجلس تحت فشار قرار بگیرد.