انتشار:  دوشنبه 22 بهمن 1397  ::  09:24

سرویس ترکیه

سخنگوی حرکت آزادی اسلامی کردستان خطاب به رئیس جمهور ترکیه:

آیا به خاطر حمایت از کردها آموزش به زبان کردی در عفرین را لغو کردید؟

سرویس ترکیه - آیت الله آشیتی، سخنگوی حرکت آزادی اسلامی کردستان، در اظهاراتی با اشاره به سخنان اخیر رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه مبنی بر این که حامی کردها در جهان ترکیه است گفت: بسیار خوب ولی در عفرین به خاطر حمایت از کردها بود که آموزش به زبان کردی را لغو کردید؟

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری زرنیوز، آیت الله آشیتی، سخنگوی حرکت آزادی اسلامی کردستان، در اظهاراتی با اشاره به سخنان اخیر رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه مبنی بر این که حامی کردها در جهان ترکیه است گفت: در این روزهای اخیر رئیس جمهور ترکیه و اقتدار سیاسی در ترکیه تأکید می کنند که ما حامی کردها هستیم. بسیار خوب ولی در عفرین به خاطر حمایت از کردها بود که آموزش به زبان کردی را لغو کردید؟

لازم به ذکر است، اگرچه اقتدار سیاسی در ترکیه در روزهای اخیر بر این موضوع تأکید می کنند که حامی کردهای سوریه هستند ولی اقداماتی که در عفرین انجام داده اند باعث انتقاد جریان های کرد به اقدامات این کشور شده است. تخریب نماد کاوه آهنگر در بدو ورود به عفرین، لغو آموزش به زبان کردی در این منطقه و اجباری کردن آموزش به زبان های عربی و ترکی در این شهر کردنشین باعث شده است که تصویری متفاوت از گفته های مسئولین ترکی در افکار عمومی جهان به وجود آید.

 

کد خبرنگار: 30102