انتشار:  دوشنبه 22 بهمن 1397  ::  13:44

سرویس آذربايجان غربي

آذربایجان غربی چهل سالگی انقلاب اسلامی را جشن گرفت

سرویس آذربایجان غربی- استاندار آذربایجان غربی گفت: حضور گسترده مردم در راهپیمایی روز ۲۲ بهمن و در  چهل سالگی انقلاب، نشان از اتحاد، همدلی و پشتیبانی قاطع ملت از نظام جمهوری اسلامی است.

به گزارش کردپرس، امروز آذربایجان غربی در جشن پیروزی انقلاب اسلامی یکصدا بانگ الله اکبر سر دادند و با انقلاب اسلامی تجدید میثاق کردند.

محمد مهدی شهریاری در جمع مردم ارومیه گفت: دشمن باید در رفتار خود با نظام جمهوری اسلامی تجدید نظر کند، چون هرچه فشارها و توطئه های دشمن بیشتر می شود، اتحاد، همدلی و انسجام ملت بزرگ ایران اسلامی هم در برابر این توطئه ها بیشتر می شود و این از معجزات الهی است که نظیر آن را در هیچ کجای دنیا نمی بینیم.

وی تاکید کرد: بی تردید ملت بزرگ ایران اسلامی با این وحدت و انسجام و تحت هدایت های مقام معظم رهبری به اهداف عالیه انقلاب اسلامی خواهد رسید.

در ارومیه مردم راهپیمایی را از میدان ولایت فقیه آغاز کردند و پس از گذر از خیابان امام خمینی به سمت میدان انقلاب به راهپیمایی خاتمه دادند.

مسیرهای راهپیمایی در ۱۷ شهرستان آذربایجان غربی نیز با حضور پرشور مردم در شهرهای مهاباد، سردشت، ماکو، میاندوآب، خوی، پلدشت، شوط، قره ضیاءالدین، سلماس، چایپاره، بوکان، شاهین دژ، تکاب، پیرانشهر و اشنویه تداوم داشت.

در میاندوآب مردم همگام با دانش آموزان، جشن چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی را با اجرای سرود انقلابی "بهمن خونین جاویدان" آغاز کردند

در راهپیمایی مردم بوکان نیز رییس سازمان بسیج اساتید آذربایجان غربی در میان مردم گفت: جنگ اقتصادی به صورت ناجوانمردانه به نظام ما تحمیل شده است و نسل جوان با کمک نسل های گذشته انقلاب می توانند همانند سایر توطئه ها آن را نیز خنثی کنند.

محمدحسن جوادی در اجتماع بزرگ راهپیمایان 22 بهمن بوکان ادامه داد: تاکنون در جهان دیده نشده است که انقلابی چله خود را جشن بگیرد ولی نظام اسلامی ایران با تکیه بر نقش روحانیت و مردم و دینمداری توانست جشن چهل سالگی خود را با اقتدار برگزار کند.

در خاتمه راهپیمایی های امروز آذربایجان غربی، مردم پرچم های اسراییل و آمریکا را آتش زدند.