انتشار:  دوشنبه 22 بهمن 1397  ::  15:12

سرویس ترکیه

تدابیر شدید امنیتی در استانبول برای جلوگیری از راهپیمایی HDP

سرویس ترکیه - پلیس ترکیه برای جلوگیری راهپیمایی هواداران HDP در استانبول تدابیر شدید امنیتی اتخاذ کرده است. اما با اصرار نمایندگان HDP برای راهپیمایی، نیروهای پلیس برای متفرق کردن تجمع کنندگان و جلوگیری از برگزاری این راهیپمایی، دست به محاصره کامل آنان زدند.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه دیوار، در پی واکنش تند وزیر کشور ترکیه به راهپیمایی نمایندگان حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) در استانبول که قرار بود از میدان تقسیم تا میدان گالاتاسارای برگزار شود، نیروهای پلیس ترکیه برای جلوگیری از این راهپیمایی تدابیر شدید امنیتی اتخاذ کردند. اما با اصرار نمایندگان HDP برای راهپیمایی، نیروهای پلیس برای متفرق کردن تجمع کنندگان آنان را به محاصره در آوردند.

در پی ممانعت نیروهای پلیس ترکیه در برابر این راهپیمایی و جلوگیری از قرائت بیانیه، نمایندگان HDP دست به تحصن زده و در مقابل هتل تقسیم هیل گرد هم آمدند. پس از آن نمایندگان HDP یک بار دیگر از مقابل هتل تقسیم هیل با باز کردن پلاکاردهای "لیلا گوون غرور ماست" اقدام به راهپیمایی به سمت میدان تقسیم کردند.

عایشه آچار باشاران، نماینده HDP در پارلمان ترکیه، در اظهاراتی به خبرنگاران گفت: بروید و سلام ما را به سلیمان سویلو برسانید.

آخرین اخبار به دست آمده حاکی از تدابیر شدید نیروهای پلیس ترکیه در اطراف میدان تقسیم و همچنین محاصره ساختمان حزب دموکراتیک خلق ها در استان استانبول است.

 

کد خبرنگار: 30102