انتشار:  دوشنبه 22 بهمن 1397  ::  22:11

سرویس جهان

فرار جنگجویان داعش با پوشش زنانه در آخرین عملیات کُردها

سرویس جهان- فرماندهان کرد سوریه می گویند در آخرین عملیات آنها علیه داعش در شرق دیرالزور سوریه، نیروهای داعش از هر حربه ای از جمله پوشیدن لباس زنانه برای فرار از این منطقه استفاده می کنند.

 

به گزارش کردپرس، نیروهای سوریه دموکراتیک به رهبری کُردها از دو روز پیش عملیات برای بازپس گرفتن آخرین مناطق تحت کنترل داعش در شرق سوریه را آغاز کرده اند و بر اساس آخرین گزارشها، نبرد روز دوشنبه به شدت ادامه داشت.

فرماندهان کُرد به روزنامه دیلی ستار گفته اند نیروهای داعش که توانایی مقاومت در برابر حمله نیروهای سوریه دموکراتیک را ندارند تلاش می کنند به هر طریق ممکن از مهلکه فرار کنند.

یکی از فرماندهان که نخواستها نامش فاش شود به این روزنامه اینترنتی انگلیسی زبان گفته است یکی از مشکلات اصلی نیروهای کرد پنهان شدن نیروهای داعش در میان غیرنظامیانی است که کُردها سعی دارند آنها را از منطقه نبرد خارج کنند.

وی گفته است بسیاری از اعضای داعش خود را در میان غیرنظامیان بویژه زنان و کودکان منطقه پنهان کرده و برای فرار از این منطقه و دستگیر نشدن از پوشش زنانه استفاده می کنند.

وزیر دفاع انگلیس به این روزنامه گفته است که نیروهای کرد سوریه 99 درصد منطقه تحت کنترل داعش را در شرق سوریه بازپس گرفته اند و کردها در حال بیرون راندن اعضای داعش از دو روستای مرزی سوریه با عراق به نام های مراشده و باغوز علیا هستند.

ریدور خلیل، از فرماندهان ارشد کرد هم گفته است امیدوار است نیروهای کرد-عرب سوریه موسوم به نیروهای سوریه دموکراتیک تا پایان این ماه منطقه را از وجود داعش به طور کامل پاکسازی کنند.

کد خبرنگار: 40101