انتشار:  دوشنبه 22 بهمن 1397  ::  23:06

سرویس ترکیه

مهمترین تحولات روز دوشنبه 22/11/1397 در ترکیه

  • وزیر امور خارجه ترکیه: هدف ترکیه برای سال 2023 جذب 70 میلیون گردشگر است

مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در آنتالیا عنوان کرد: هدفمان برای سال 2023 میلادی کسب 70 میلیارد دلار درآمد با جذب 70 میلیون گردشگر به ترکیه است.

  • سخنگوی حرکت آزادی اسلامی کردستان خطاب به رئیس جمهور ترکیه: آیا به خاطر حمایت از کردها آموزش به زبان کردی در عفرین را لغو کردید؟

آیت الله آشیتی، سخنگوی حرکت آزادی اسلامی کردستان، در اظهاراتی با اشاره به سخنان اخیر رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه مبنی بر این که حامی کردها در جهان ترکیه است گفت: بسیار خوب ولی در عفرین به خاطر حمایت از کردها بود که آموزش به زبان کردی را لغو کردید؟

  • علی بایرام اوغلو، روزنامه نگار برجسته ترکیه: HDP حزبی است که هر روز اهمیت آن در ترکیه افزایش می یابد

علی بایرام اوغلو، روزنامه نگار مطرح ترکیه در اظهاراتی با اشاره به انتخابات 31 مارس 2019 میلادی در ترکیه و نقش حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) در این انتخابات عنوان کرد: HDP حزبی است که نقش و اهمیت آن در خصوص مسئله کردهای ترکیه و اپوزیسیون ترکیه هر روز پر رنگ تر و برجسته تر می شود.

  • پرچم ترکیه و النصره در کنار هم هنگام سخنرانی رئیس گروهک لیوا سلطان عبدالحمید خان در ادلب

در تصاویر به دست آمده از سخنرانی عمر عبدالله رئیس گروهک موسوم به "لیوا سلطان عبدالحمید خان" در ادلب پرچم های ترکیه و گروه تروریستی النصره در کنار یکدیگر توجه های زیادی را به خود جلب کرده است.

  • پاسخ HDP به وزیر کشور ترکیه: راهپیمایی حمایت از گوون برگزار خواهد شد

سزایی تملی، رئیس مشترک HDP در واکنش به اظهارات سلیمان سویلو وزیر کشور ترکیه گفت: راهپیمایی برگزار خواهد شد، زیرا ما به منظور یک سیاست دموکراتیک از حقوق دموکراتیک خود استفاده می کنیم.

  • تدابیر شدید امنیتی در استانبول برای جلوگیری از راهپیمایی HDP

پلیس ترکیه برای جلوگیری راهپیمایی هواداران HDP در استانبول تدابیر شدید امنیتی اتخاذ کرده است. اما با اصرار نمایندگان HDP برای راهپیمایی، نیروهای پلیس برای متفرق کردن تجمع کنندگان و جلوگیری از برگزاری این راهیپمایی، دست به محاصره کامل آنان زدند.

 

کد خبرنگار: 30102