انتشار:  سه‌شنبه 23 بهمن 1397  ::  09:39

سرویس ترکیه

سخنگوی AKP:

نگرانی های امنیتی ترکیه درباره شمال سوریه نمی تواند مورد چانه زنی قرار گیرد

سرویس ترکیه - عمر چلیک، سخنگوی حزب عدالت و توسعه در اظهاراتی با اشاره به تحولات اخیر در شمال سوریه و خطاب قرار دادن غیر مستقیم دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا گفت: نگرانی های امنیتی ترکیه درباره شمال سوریه نمی تواند مورد چانه زنی قرار گیرد.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری هابر7، عمر چلیک، سخنگوی حزب عدالت و توسعه در اظهاراتی یک بار دیگر با طرح مسئله جنایت جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد آل سعود در کنسولگری عربستان سعودی در استانبول گفت: به مطالبات ما در خصوص همکاری پیرامون پرونده خاشقجی جواب رضایت بخشی داده نشده است.

وی در ادامه اظهارات خود با اشاره به تشکیل منطقه امن در شمال سوریه نیز گفت: با توجه تحولات رخ داده چنین به نظر نمی رسد که مذاکرات مثبتی که با ترامپ حول تحولات اخیر در سوریه داشته ایم به سطوح پایین تر منتقل شده باشد. نگرانی های امنیتی از آن نوع نگرانی ها نیست که با گذشت زمان از بین رفته و یا از آن به عنوان ابزار چانه زنی استفاده کرد.

چلیک خاطرنشان کرد: مسئله یک تهدید همه جانبه و گسترده علیه ترکیه است. عملیات های سپر فرات و شاخه زیتون با موفقیت بسیار بالایی اجرا شده است. تا زمانی که مسئله منبج بدون حل و فصل باقی مانده باشد اشتهای دولت مرکزی سوریه و برخی دیگر از ساختارهای موجود در سوریه نسبت به این منطقه نیز افزایش پیدا می کند.

 

کد خبرنگار: 30102