انتشار:  سه‌شنبه 23 بهمن 1397  ::  17:39

سرویس عراق

نماینده ائتلاف الفتح در مجلس عراق:

مواضع برخی احزاب عراقی در برابر حضور نظامی آمریکا تغییر کرده است

سرویس عراق و اقلیم کردستان - نماینده ائتلاف الفتح در مجلس عراق از تغییر مواضع برخی از احزاب سیاسی در برابر حضور نظامی آمریکا در عراق خبر داد.

 

 

به گزارش کردپرس، سناء الموسوی در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری «الاتجاه پرس » با بیان اینکه  نیروهای امنیتی و حشد الشعبی عراق توانایی محافظت از این کشور را دارند، گفت:  مواضع برخی از احزاب سیاسی  در برابر حضور نظامیان آمریکایی در عراق تغییر کرده و احزابی که پیش تر بر ضرورت اخراج نیروهای آمریکایی از عراق سخن می گفتند، اکنون از کاهش تعداد این نیروها و تعیین محل هایی برای حضور بقیه نیروها سخن می گویند.

الموسوی  افزود: علت  دقیق تغییر مواضع این احزاب مشخص نیست، اما احتمالا" برخی از نمایندگان این احزاب بویژه پس از اظهارات دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در خصوص تداوم حضور نظامیان آمریکایی در عراق از اخراج آمریکایی ها هراس دارند.

وی با بیان اینکه ترس از احتمال فعالیت مجدد هسته های خاموش گروههای تروریستی در عراق نیز  موجب تغییر مواضع برخی از احزاب سیاسی در برابر موضوع اخراج نیروهای آمریکایی از خاک عراق شده است،  افزود:  آمرکایی ها  اخیرا" با تعدادی از نمایندگان مجلس و برخی از شخصیت های سیاسی در عراق دیدار کرده و به آنها تذکر داده اند که شرایط کنونی عراق اجازه عقب نشینی کامل نیروهای آمریکایی از این کشور را نخواهد داد.