انتشار:  سه‌شنبه 23 بهمن 1397  ::  18:56

سرویس عراق

دادگاه کیفری نینوا 6 برادر عضو داعش را به اعدام محکوم کرد

سرویس عراق و اقلیم کردستان - شش برادر عضو داعش در عراق به دلیل مشارکت در عملیات تروریستی علیه نیروهای امنیتی و غیر نظامیان در نینوا، از سوی دادگاه کیفری این استان به اعدام محکوم شدند.

به گزارش کردپرس به نقل از بغداد الیوم، مرکز اطلاع رسانی شورای عالی قضایی عراق با صدور بیانیه ای اعلام کرد که شعبه یکم دادگاه کیفری استان نینوا در شمال غرب این کشور امروز (سه شنبه) احکام خود در حق شش تن از عناصر گروه تروریستی داعش را صادر کرده جایی که همه آنها به اعدام با چوبه دار محکوم شدند.

بنا بر آن چه در این بیانیه آمده، شش فرد مذکور از خطرناک ترین جنایتکاران وابسته به داعش به شمار می آیند، در عملیات قتل شمار زیادی از نیروهای امنیتی و شهروندان غیر نظامی در استان نینوا و همچنین کاشت بمب های دست ساز و تلاش برای جلوگیری از پیشروی نیروهای امنیتی در بخش حمام العلیل در جنوب شهر موصل، مرکز این استان مرزی مشارکت داشتند.

مرکز اطلاع رسانی شورای عالی قضایی عراق در بیانیه خود همچنین تاکید کرده که که این شش فرد محکوم به اعدام، برادر هستند و دادگاه کیفری نینوا نیز حکم آنها را با استناد مواد چهارم قانون مبارزه با تروریسم صادر کرده است.