انتشار:  سه‌شنبه 23 بهمن 1397  ::  19:18

سرویس آذربايجان غربي

استاندار آذربایجان غربی؛

تصفیه خانه مهاباد توسط رییس جمهور افتتاح می شود

سرویس آذربایجان غربی- استاندار آذربایجان غربی گفت: تصفیه خانه و فاضلاب شهری مهاباد  طی سفر رییس جمهور و یا معاون اول رییس جمهور طی چند روز آینده به شکل ویدیو کنفرانس افتتاح می شود.

به گزارش کردپرس، محمدمهدی شهریاری در نشست خبری با اصحاب رسانه در نمایشگاه دستاوردهای 40 سالگی انقلاب که در محل دائمی نمایشگاههای ارومیه برگزار شد، اظهار داشت: امسال 2 هزار و 500  میلیارد تومان در استان در ایام دهه فجر پروژه افتتاحی داشتیم که بخشی از این پروژه ها از جمله سد کرم آباد، کارخانه سیمان منطقه آزاد ماکو و تصفیه خانه آب و فاضلاب شهری مهاباد  طی سفر رییس جمهور و یا معاون اول رییس جمهور طی چند روز آینده به شکل ویدیو کنفرانس افتتاح می شود.

وی با اشاره به ثبت۴۶۰ درخواست از سوی بخش خصوصی در جهت سرمایه‌گذاری در سطح استان، افزود: از ابتدای امسال تاکنون 161 طرح با سرمایه گذاری 2 هزار و 500 میلیارد ریالی در استان به بهره برداری رسیده است و این روند باید با سرعت بیشتری ادامه یابد.

شهریاری در خصوص حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن امسال گفت: حضور گسترده مردم در راهپیمایی مثال زدنی بود و طبق آمار بدست آمده حضور مردم در راهپیمایی در ارومیه 50 تا 80 درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است.

استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه استان رتبه 6 کشوری را از لحاظ اعتبارات بودجه به خود اختصاص داده است، تصریح کرد: اگرچه در برخی شاخص های توسعه ای در استان عقب هستیم اما در شاخص برخورداری از تخت بیمارستانی ، آب رسانی به روستا ها به متوسط کشوری رسیده و در بحث گازرسانی نیز به شاخص های کشوری نزدیک شده ایم که امید است طی یک تا 2 سال آینده  در اکثر شاخص های توسعه ای به متوسط کشوری برسیم.