انتشار:  جمعه 3 اسفند 1397  ::  16:45

سرویس اقلیم کردستان

مقام اتحادیه میهنی خبر داد:

دفن اجساد عناصر داعش در یک گور جمعی در نزدیکی موصل

سرویس عراق و اقلیم کردستان- سخنگوی شاخه اتحادیه میهنی کردستان در استان نینوا اعلام کرد که اجساد نزدیک به 2 هزار تن از عناصر داعش در موصل،پس از خارج ساختن از میان ویرانه و آوارهای ساختمان های شهر، در یک گور جمعی دفن شده است.

به گزارش کردپرس، غیاث سورچی در گفتگو با سایت خبری اس. ان.ان. اعلام کرد که پس از آغاز عملیات پاکسازی موصل از ویرانه های جنگ، گروهی از افراد داوطلب اقدام به خارج ساختن اجساد کشته شده های درگیری ها و بمباران های موصل از زیر آوار و ویرانه های ساختمان های شهر کرده و تاکنون نزدیک به 2 هزار جسد عناصر داعش از زیر آوار بیرون آورده شده است.

سخنگوی شاخه اتحادیه میهنی کردستان در نینوا، افزود که به دلیل اینکه هیچ شخص و جریان  و نهادی مسئولیت این اجساد را بر عهده نگرفته است، تمامی آنان در یک گور جمعی در نزدیکی موصل دفن شده اند.

همچنین خاطر نشان ساخت که هنوز شمار بسیاری از اجساد در زیر آوار و ویرانه های ناشی از جنگ موصل در بخش شرقی شهر باقی مانده است، اما اطلاعی از تعداد و محل دقیق این اجساد در دست نیست.

وی هشدار داد که هنوز تهدید عناصر داعش و گروه های تروریستی در اطراف موصل به صورت جدی وجود دارد، اما به دلیل حضور نیروهای عراقی در منطقه تا حدودی تحرکات تروریستی آنان کنترل شده است.