انتشار:  سه‌شنبه 14 اسفند 1397  ::  01:19

سرویس کرمانشاه

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در امور مجلس:

تولیدات کشاورزی کشوردر پایان سال گذشته به 122میلیون تن رسید

سرویس کرمانشاه-  قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در امور مجلس گفت: تولیدات کشاورزی کشور در پایان سال گذشته به ۱۲۲میلیون تن رسید و این در حالیست که در سال ۹۲ تولیدات کشاورزی حدود ۹۷میلیون تن بوده است .

به گزارش خبرنگار کردپرس، محمد علی جوادی درآئین تودیع و معارفه سازمان جهادکشاورزی استان کرمانشاه، افزود: در سال ۹۲ ضریب امنیت غذایی ۶۲ درصد بود یعنی ۳۸ درصد وابسته به بیگانگان بودیم اما در حال حاضر این ضریب به ۸۷ درصد رسیده است و امیدواریم با همت کشاورزان این ضریب به صد برسد.

وی با بیان اینکه هم اکنون در یک جنگ تمام‌عیار اقتصادی به سرکردگی آمریکا قرار داریم اظهار کرد: با وحدت بین ملت و نظام که در همه ادوار مختلف وجود داشته است، حتماً در این میدان پیروز خواهیم شد.

جوادی گفت: در این جنگ اقتصادی با نگاه اقتصاد مقاومتی در بخش کشاورزی، باید بهره وری را بالا ببریم؛ از آب بهتر استفاده کنیم و محصولات تولیدی بخش کشاورزی را در صنایع تبدیلی فرآوری کنیم .

وی کرمانشاه را یک استان زرخیز و قطب کشاورزی کشور خواند و عنوان کرد: کرمانشاه با کارهایی که برای این کشور و انقلاب انجام داده هنوز به جایگاه و حق واقعی خود نرسیده است. باید با تلاش بیشتر مشکلات مردم را از میان برداریم.