انتشار:  چهارشنبه 15 اسفند 1397  ::  01:26

سرویس کرمانشاه

رئیس پلیس راه استان کرمانشاه در گفتگو با کردپرس:

۹۰ درصد کشته شدگان عابرین پیاده از کودکان و سالمندان هستند

سرویس کرمانشاه - رئیس پلیس راه استان کرمانشاه گفت: آموزش به حدود ۲۰ هزار دانش آموز، ارائه آموزش به۱۶۰۰ راننده‌ی حمل و نقل عمومی در ماه و آموزش ۲ هزار نفر راننده وانت در سالجاری، از جمله اقدامات آموزشی، فرهنگی پلیس راه، جهت ارتقاء سطح فرهنگ رانندگی و احترام به قانون در استان کرمانشاه بوده است.

سرهنگ محمد حیدری در گفتگو با خبرنگار کردپرس، با اشاره به آمار سوانح رانندگی سال 97 استان کرمانشاه اظهار کرد: ۵۲ درصد کل تصادفات به صورت برخورد دو وسیله نقلیه بوده است و مابقی به صورت واژگونی و خروج از جاده می باشد.

وی ۳۸ درصد از تصادفات را به دلیل عدم توانایی راننده در کنترل خودرو دانست و افزود: این عدم توانایی، ناشی از خستگی و خواب آلودگی، حواس پرتی راننده و عدم رعایت سرعت مطمئنه می باشد.

حیدری با بیان اینکه برخورد با تخلفات رانندگی در استان ۱۷ درصد افزایش داشته است، افزود: باید به این نکته اشاره کرد که در کل تصادفات، خودروهای سواری ۷۲ درصد، کامیون ها ۱۲ درصد و وانت ها ۱۱ درصد سهم داشته اند.

وی با ابراز نگرانی از روی دادن حوادث رانندگی برای دانش آموزان مدارس حاشیه راه ها گفت: تا کنون ۶۰ درصد مدارس حاشیه راه ها با نصب تابلو، سرعت کاه و خط کشی ایمن سازی شده اند و به دانش آموزان این مدارس آموزش هایی در رابطه با نحوه‌ی عبور از جاده و رعایت موارد ایمنی ارائه شده است.

محمد حیدری به اهمیت استفاده از کمربند ایمنی توسط سرنشینان خودرو و رانندگان اشاره کرد و گفت:۷۰ درصد تلفات در سوانح منجر به مرگ به علت ضربه مغزی ناشی از عدم استفاده کمربند ایمنی بوده است.

وی افزود: علت 80 درصد تلفات منجر به مرگ در تصادف موتور سیکلت هانیز ضربه مغزی به دلیل استفاده نکردن از کلاه ایمنی بوده است.

وی عنوان کرد: متأسفانه 70 درصد کشته شدگان در سوانح جاده ای در سن فعالیت و نان آوری بوده اند.

حیدری تأکید کرد: از مردم فهیم استان کرمانشاه درخواست دارم به تابلو ها و علائم نصب شده در مسیر راه های استان توجه کنند و از سرعت غیر مجاز جداً خودداری نمایند.