انتشار:  چهارشنبه 15 اسفند 1397  ::  02:49

سرویس کرمانشاه

آغاز به کار شصت و دومین جشنواره‌ی منطقه ای شبدیز در کرمانشاه

سرویس کرمانشاه - شصت و دومین جشنواره‌ی منطقه ای سینمای جوان شبدیز در حالی برای دومین سال پیاپی در کرمانشاه آغاز به کار کرد که در آئین افتتاحیه گالری عکس جشنواره، مدیر اداره‌ی فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه از تشکیل دبیرخانه‌ی دائمی این جشنواره در استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار کردپرس، حجت الاسلام رحیم جعفری گفت: باهمکاری هنرمندان و جوانان با استعداد و پرتلاش انجمن سینمای جوان هر سال این جشنواره در کرمانشاه برگزار خواهد شد و سعی می کنیم سال آینده به صورت یک جشنواره ملی، شبدیز را برگزار کنیم .

وی با بیان اینکه جشنواره شبدیز از سال گذشته پس از ١٥ سال تعطیلی به عنوان یکی از مطالبات اصلی هنرمندان حوزه فیلم و عکس استان، احیا شد، اظهار کرد: گرچه عنوان جشنواره منطقه ای است اما استان های جنوبی، شمال شرقی و مرکز کشور هم در این جشنواره حضور دارند.

وی استقبال هنرمندان را یکی از انگیزه های مهم برای دایرکردن دبیرخانه دائمی جشنواره  در استان ذکر کرد و گفت: خوشبختانه با تلاش فعالان انجمن سینمای جوان کرمانشاه، جشنواره امسال و سال گذشته موفق و با کیفیت بوده است و باید تلاش کنیم هر سال این جشنواره ارتقا یابد.

جشنواره شبدیز با حضور هنرمندانی از استان‌های کرمانشاه، آذربایجان غربی و شرقی، کردستان، لرستان، ایلام، چهارمحال و بختیاری، کهکیلویه و بویراحمد، خوزستان، بوشهر و تهران از سه شنبه 14 اسفند آغاز به کار کرد و تا جمعه 17 اسفند ادامه دارد.