انتشار:  چهارشنبه 15 اسفند 1397  ::  22:48

سرویس کرمانشاه

مستمری اسفند ماه مددجویان زلزله زده کمیته امداد دو برابر پرداخت می شود

سرویس کرمانشاه - مدیرکل کمیته امداد کرمانشاه گفت: کمیته امداد در خدمت رسانی به مردم، تابع هیچ گرایش خاصی نیست و هیچ فرد و سازمانی در حوزه خدمات رسانی کمیته امداد نمی تواند محدودیت ایجاد کند.

به گزارش خبرنگار کردپرس، حسین خدرویسی در نشست مطبوعاتی به مناسبت سالروز تاسیس کمیته امداد امام خمینی(ره) افزود: این نهاد برای خدمات رسانی به تأیید نهاد دیگری به جز هیئت امنای امداد و ریاست امداد که نمایندگان رهبری هستند نیازی ندارد.

وی خاطرنشان کرد: در گزینش افرادی که متقاضی تحت پوشش قرار گرفتن هستند، سن و سال مطرح نیست، سقف سنی هم برداشته شده است و فقط شرایط فرد مهم است؛ به همین دلیل به لطف خداوند در سطح استان کرمانشاه چتر حمایتی امداد بر سر نیازمندان از دورترین روستاهای مرزهای محروم تا شهرهای استان گسترده شده است .

خدرویسی به واحدهای مسکونی که در مناطق زلزله زده استان برای مددجویان کمیته امداد توسط این نهاد ساخته شده اشاره کرد و گفت: مجموعاً ۵۲۰۰ واحد در سه مرحله به مددجویان تحویل داده شده است. مرحله اول در خرداد ماه ۹۷، مرحله دوم در سالگرد زلزله که در این مرحله۲ هزار واحد تحویل داده شد و در مرحله سوم در سیزدهم اسفند ماه با حضور مهندس فتاح ۲۷۰۰ واحد تحویل داده شد.

وی افزود: همچنین در اسلام‌آبادغرب ۵۳۲ واحد افتتاح گردید.

حسین خدرویسی در خصوص جشن نیکوکاری اظهار کرد: هر سال در اسفند ماه جشن نیکوکاری به مدت سه روز در کرمانشاه برگزار می شود. چهارشنبه ۱۵ اسفند ۹۷ جشن نیکوکاری در مدارس سطح استان با هزار پایگاه انجام می شود و افراد شرکت کننده در آن دانش آموزان و اولیای آنها هستند، در روز دوم، این جشن، پنجشنبه ۱۶ اسفند در۱۰۰ پایگاه در سطح روستاها و مراکز و میادین پر تردد و مراکز نیکوکاری برپا می گردد و حدود ۷۵۰ پایگاه بسیج و نیکوکاری در سطح استان کمک های نقدی و غیر نقدی را جمع‌آوری خواهند کرد و در روز سوم به رسم همه ساله در مصلاهای شهر همکاران ما حضور پیدا می کنند و کمک های مردمی را جمع آوری خواهند نمود.

خدرویسی به میزان امنیت صندوق های صدقه در کرمانشاه اشاره و عنوان کرد: صندوق های صدقاتی که در معابر نصب شده اند گاهی مورد دستبرد قرار می گیرند، به همین دلیل صندوق هایی را که در نقاط پر آسیب و پرخطر نصب شده بودندجمع آوری شدند.

وی افزود: البته کرمانشاه در حوزه آسیب صندوق صدقات وضعیت خوبی در کشور دارد اما باید به سمتی حرکت کنیم که برای جمع آوری صدقات در حوزه پرداخت الکترونیکی فرهنگ سازی کنیم.

خدرویسی با اعلام درگاه *8877*083# تلفن همراه و شماره حساب 01093909390009 کمیته امداد گفت: مردم می توانند از طریق تلفن همراه و یا مراجعه به بانک کمک های نقدی خود را اهدا کنند.

وی با اشاره به اینکه در سال 96 پنج میلیارد و 400 میلیون تومان از پایگاه های جشن نیکوکاری و خیران استان جمع آوری شد، گفت: امسال از 20 روز پیش طرح جمع آوری پول و کمک های غیرنقدی در جشن نیکوکاری کمیته امداد از افراد خیر شروع شده که تاکنون 6 میلیارد تومان جمع آوری شده که امیدواریم این رقم به دو برابر سال گذشته برسد.

خدرویسی تعداد خانواده های تحت پوشش کمیته امداد را در مناطق زلزله زده، ۳۳ هزار خانواده اعلام کرد و گفت: در سال گذشته اولین پولی که به حساب مددجویان زلزله زده واریز شد سه برابر وجه همیشگی بود؛ در آذر ماه دو برابر بود و عیدی هم دو برابر پرداخت شد ضمن اینکه ۱۰ هزار خانواده جدید در مناطق زلزله زده تحت پوشش کمیته امداد درآمده‌اند.

وی افزود: با هماهنگی‌های استاندار و مهندس فتاح قرار شده است که مستمری اسفند ماه ۳۳ هزار خانواده دو برابر پرداخت شود.

خدرویسی تاکید کرد: پرداخت دو برابری مستمری فقط مختص زلزله‌زده ها می باشد.

وی به پرداخت تسهیلات ویژه برای مددجویان مناطق زلزله زده اشاره کرد و گفت: در برنامه پرداخت جدید تسهیلات برای مناطق زلزله زده سهمیه ویژه ای قرار داده شده و با بنیاد برکت یک تفاهم نامه بسته ایم که خانواده‌های غیر مددجو که در معرض آسیب هستند هم وام دریافت کنند. این وام بسته به نوع طرح متقاضی از ۲۰ تا ۵۰ میلیون متغیرخواهد بود.