انتشار:  پنج‌شنبه 16 اسفند 1397  ::  11:59

سرویس کرمانشاه

رئیس بیمارستان امام رضا(ع) در گفتگو با کردپرس:

امیدواریم تا 5سال آینده به پایان پروژه بیمارستان سبزبرسیم

سرویس کرمانشاه - رئیس مجتمع آموزشی، درمانی و تحقیقاتی امام رضا(ع) گفت: امیدواریم مجتمع بیمارستانی امام رضا(ع) را در همه شاخص های مورد نظر، ظرف ۴ یا ۵ سال آینده به یک بیمارستان سبز تبدیل کنیم.

علی سروش افزود: برای رسیدن به این هدف در تلاش هستیم همه‌‌ی امور عمرانی و تاسیساتی با این طرح هماهنگ باشد تا بتوانیم طبق برنامه زمان بندی شده، منابع تامین اعتبار شده و اقدامات مناسب صورت گرفته به پایان پروژه بیمارستان سبز برسیم .

وی با بیان اینکه در روز درختکاری تعداد 2هزارو500 اصله نهال در مساحتی حدود سی هکتار در ضلع شمالی مجتمع بیمارستانی امام رضا (ع) با شعار هر نفر یک نهال  کاشته شد، اظهار کرد: در مدت سه چهار سال اخیر در این سی هکتار جاده سلامتی احداث شده است و امسال به صورت جدی تر با همکاری سازمان منابع طبیعی در این راه قدم برداشته ایم تا این مکان به یک محیط مفرح برای استفاده عموم مردم تبدیل شود.

رئیس بیمارستان امام رضا(ع) در خصوص نوع درختان و سيستم آبیاری فضاي سبز جاده‌ي سلامت گفت: با مشورت کارشناسان مربوطه، طراحی سیستم فاضلاب SBR در دست اقدام است که در این سیستم فاضلاب میکروب زدایی شده و برای آبیاری استفاده می شود.

علی سروش با بیان اینکه پروژه‌ی بیمارستان سبز نیز همزمان با جاده‌ی سبز در دست اقدام است، افزود: این پروژه ارائه دهنده ی شاخص های سلامت و ارتقاء این شاخص ها می باشد. اساس این کار در جهت ارتقاء سطح سرانه استاندارد فضای سبز و  یک محیط مفرح  برای تمام افراد است.

سروش عنوان کرد: یکی از اهداف بیمارستان سبز، استفاده کمتر از سوخت فسیلی و بهره ازمنابع نوین انرژی مثل منابع خورشیدی و بادی است.

سروش بیان کرد: برای رسیدن به  یک بیمارستان هوشمند و الکترونیک باید در مکاتبات از کاغذ کمتری استفاده کنیم و بناهای ما برای استفاده بهینه از انرژی دارای طراحی و معماری مناسب باشند. همچنین این مراکز باید از محیط مفرح برای بیماران، همراهان آنها و کارکنان و فضای مناسبی برای پیاده روی و فعالیت های فیزیکی برخوردار باشند.