انتشار:  شنبه 18 اسفند 1397  ::  09:03

سرویس ترکیه

جلال دوغان:

به اردوغان گفته بودم وارد سوریه نشود

سرویس ترکیه - جلال دوغان، نامزد اپوزیسیون در انتخابات 31 مارس 2019 از حوزه غازی عنتاب در اظهاراتی با اشاره به دیداری که با رجب طیب اردوغان داشته است گفت: در سال 2011 میلادی زمانی که بهار عربی آغاز شد به رجب طیب اردوغان خاطرنشان کردم که نباید وارد سوریه شود.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه دیوار، جلال دوغان، نامزد اپوزیسیون در انتخابات 31 مارس 2019 میلادی از حوزه غازی عنتاب در اظهاراتی با اشاره به دیداری که با رجب طیب اردوغان داشته است گفت: در سال 2011 میلادی زمانی که بهار عربی آغاز شد به اردوغان خاطرنشان کردم که نباید وارد سوریه شود. کشورمان در جغرافیای بسیار حساسی قرار دارد. زمانی که بهار عربی آغاز شد بحران محلی و منطقه ای به یک بحران جهانی تبدیل شد. یک ساعت و نیم با اردوغان صحبت کردم و به دلایل این موضوع پرداختم که چرا نباید وارد سوریه شد. به وی تأکید کردم که کشورهایی مانند چین، روسیه، مصر، فرانسه، آمریکا، انگلیس و ایران نخواهند گذاشت که ما در آنجا کوچکترین فعالیتی داشته باشیم. ولی او به من اطمینان داد که ولادمیر پوتین را راضی خواهد کرد.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: دولت ترکیه باید یک سیاست مستقل سوریه داشته باشد. در کل ترکیه 4.5 میلیون و در غازی عنتاب 500 هزار سوری زندگی می کنند. در حال حاضر غازی عنتاب به صورتی است که گویی یک شهر جنگ زده در خاورمیانه است. شهری که من بعد از دوران شهرداری خود تحویل داده بودم این گونه نبود.

 

کد خبرنگار: 30102