انتشار:  شنبه 18 اسفند 1397  ::  11:39

سرویس ايلام

نماینده ایلام در مجلس عنوان کرد؛

باید در حوزه اجرا میدان برای جوانان باز باشد

سرویس ایلام -  نماینده مردم استان ایلام در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بیانیه گام دوم رهبر انقلاب، عنوان کرد: باید در حوزه اجرا میدان برای جوانان باز باشد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، جلال میرزایی با تاکید بر این‌که در کشورهای توسعه یافته جوانان نقش پررنگی در حوزه‌های اجرایی ایفا می‌کنند، اظهار داشت: نیروهای جوان، مسلط و به‌روز باید حوزه‌های اجرایی را در دست گیرند و برای این مهم، تمام دستگاه‌ها می‌توانند نقش مؤثری در به‌کارگیری جوانان داشته باشند.

عضو فراکسیون مجلس شورای اسلامی به خبرنگار پارلمانی ایسنا گفت: نیروهای جوان‌تر، مسلط‌تر و به‌روزتر مدیریت و اداره امور را در اغلب کشورهای توسعه یافته برعهده دارند، اما در حوزه سیاست شاید کمی تفاوت وجود دارد. در حوزه‌های تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری معمولا از افراد با تجربه‌تر استفاده می‌شود، چرا که آنها سردی و گرمی روزگار را چشیده‌اند و احساساتی عمل نمی‌کنند.

میرزایی با اشاره به بیانیه مقام معظم رهبری و تاکید بر فراهم ساختن زمینه‌ حضور جوانان در عرصه‌های مختلف، بیان کرد: زمانی که به کشورهای توسعه یافته نگاه می‌کنیم بسیاری از مدیران در قسمت‌های مختلف کشور جوان هستند، چرا که دانش مدیریت و مهارت اداره شرکت‌ها با توجه به سرعت تحولی که در حوزه علم و فناوری در حال انجام است، نیاز به پوست‌اندازی دارد.

نماینده مردم استان ایلام در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: حوزه اجرایی با حوزه تصمیم‌گیری تفاوت دارد. در حوزه اجرا میدان باید برای جوانان باز باشد. در بیانیه مقام معظم رهبری نیز تاکید شده بود که برای حرکت کشور به سمت توسعه، نیاز به کارگزاران و مدیران و دانشمندان جوان داریم.

میرزایی در ادامه با تأکید بر این که ما در گذشته تجربه جنگ هشت ساله را داشتیم که در آنجا شکست دشمن توسط نیروهای جوان و مدیران جوان رقم خورد، خاطرنشان کرد: متأسفانه از آنجا که در کشور ما عمده‌ی اقتصاد در دست دولت است، همه نگاه‌ها هم به سمت دولت است، در حالی که در خیلی از کشورها شرکت‌های صنعتی، تجاری و تولیدی که حتی دولتی نیز نیستند، از نیروهای جوان و به‌روز استفاده می‌کنند. حتی در اغلب کشورها صنعت توریسم نیز در دست جوانان است.

وی تصریح کرد: از جوانان باید در جایگاه‌های درستی استفاده شود.