انتشار:  شنبه 18 اسفند 1397  ::  16:40

سرویس ایران

رئیس جمهور: روابط ایران و عراق الگویی مثال زدنی در منطقه است

سرویس ایران- رئیس جمهوری، روابط ایران و عراق را بسیار نمونه و الگویی مثال زدنی در منطقه دانست و ابراز امیدواری کرد که این روابط، برای همه منطقه الگویی تاثیرگذار باشد.

به گزارش کرد پرس  از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز شنبه هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید عراق در تهران، با بیان اینکه ظرفیت گسترده ای برای تعمیق بیش از پیش همکاری های تهران و بغداد وجود دارد، علاقه مردم دو کشور را بی نظیر و سرمایه ای در مسیر توسعه و گسترش روابط مشترک در همه حوزه ها ذکر کرد.

رئیس جمهوری تقویت امنیت، رشد ، توسعه و آبادانی عراق به عنوان یک کشور برادر، همسایه و دوست را آرزوی ملت و دولت ایران دانست و تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران همانند یک برادر در همه زمینه ها و حوادث تلخ و شیرین، در کنار دولت و ملت عراق بوده و خواهد بود.

روحانی به سفر قریب الوقوع خود به عراق اشاره و ابراز امیدواری کرد در جریان این سفر توافقات ارزشمند و مهمی در مسیر تعمیق روابط دو کشور دوست و برادر حاصل شود.

همه زمینه ها برای موفقیت سفر رئیس جمهوری ایران به بغداد آماده است

«عبدالرحمن سعدجواد قندیل» سفیر عراق در تهران نیز ضمن تقدیم استوارنامه خود به رئیس جمهوری ، اظهارداشت: عراق خواهان گسترش و تعمیق روابط با جمهوری اسلامی ایران در همه عرصه ها است.

سفیر عراق در تهران گفت: ایران یکی از مهمترین کشورها برای عراق محسوب می شود و تلاش ما توسعه و تحکیم بیش از پیش روابط تهران – بغداد است.

قندیل اظهارداشت: در عراق همه زمینه ها برای موفقیت سفر رئیس جمهور ایران به بغداد آماده است و امیدواریم توافقات این سفر، گامی ارزنده در تحکیم بیش از پیش روابط باشد.