انتشار:  شنبه 18 اسفند 1397  ::  20:17

سرویس کرمانشاه

توصیه های رئیس پلیس راه کرمانشاه به مسافران نوروزی

سرویس کرمانشاه - رئیس پلیس راه استان کرمانشاه توصیه هایی برای سفرهای نوروزی ارائه کرد و از مسافران خواست با به کار بستن نکات ذکر شده سفری ایمن را برای خود و خانواده شان رقم بزنند.

سرهنگ محمد حیدری در گفتگو با خبرنگار کردپرس گفت: افرادی که قصد مسافرات دارند پیش از سفر حتماً برنامه ریزی داشته باشند و از خودرو سالم و ایمن که قبلاً مورد معاینه فنی قرار گرفته است استفاده کنند.

وی افزود: رعایت سرعت مطمئنه و پرهیز از عجله و شتاب در رانندگی، اجتناب از ارتکاب به سبقت در مکان های ممنوع و دوری از انحراف به چپ در راه های دوطرفه، پرهیز از رانندگی در حالت خستگی و خواب‌آلودگی، از نکاتی است که هر راننده ای باید آن ها را مراعات کند.

حیدری با بیان اینکه در هنگام استراحت، رانندگان باید مکان های ایمن را انتخاب کنند و از اتراق در حاشیه راه ها، بلوار ها، سراشیبی ها و ورودی و خروجی پل ها و تونل ها اجتناب کنند، افزود: در سفر از کودکان مراقبت کنید زیرا کودکان خطرات را تشخیص نمی دهند به همین خاطر سعی کنید در توقف و در حرکت از آنها مراقبت کنید و رهایشان نکنید و از صندلی کودک بهره بگیرید.

رئیس پلیس راهور کرمانشاه بر استفاده از کمربند ایمنی توسط رانندگان و همه سرنشینان تأکید کرد و گفت: بستن کمربند ایمنی از بروز صدمات جدی در سوانح رانندگی جلوگیری می کند. رانندگان علاوه بر اینکه خودشان قانون بستن کمربند را باید رعایت کنند، ضروری است سرنشینان را نیز به استفاده از کمربند ایمنی ترغیب نمایند.

محمد حیدری با بیان اینکه  بهار امسال پر بارش خواهد بود، عنوان کرد: سرعت مطمئنه و فاصله ایمن از خودروهای جلویی به خصوص در هنگام لغزندگی جاده  برای دوری از سانحه حیاتی است. همچنین رانندگی در شب های بارانی واقعاً خطرناک است لذا مسافران تا می توانند از رانندگی در این اوقات پرهیز کنند.

وی به رانندگان وانت متذکر شد که در گشت و گذارها  از سوار کردن مسافر روی قسمت بار، خودداری نمایند.

حیدری افزود: افرادی که روی قسمت بار سوار می شوند نه ایمنی دارند و نه تحت پوشش بیمه شخص ثالث قرار می گیرند.

وی گفت: احتمالاً محدودیت‌هایی برای تردد در بعضی از ایام تعطیلات اعلام خواهد شد مردم لطفاً این محدودیت‌ها را رعایت کنند.