انتشار:  یک‌شنبه 19 اسفند 1397  ::  16:32

سرویس جهان

اینترنشنال پالسی دایجست:

نمی توان به حمایت آمریکا از کرُدهای سوریه اطمینان کرد

سرویس جهان- نشریه اینترنشنال پالسی دایجست می نویسد درست است که آمریکا نسبت به حفظ 400 نیرو در سوریه برای دفاع از کردها متعد شده است اما نمی توان به قول های آمریکا اعتماد کرد.

 

به گزارش کردپرس، نشریه اینترنشنال پالسی دایجست به بررسی وضعیت کردها بویژه کردهای سوریه در آستانه شکست کامل داعش و نیروهای شورشی در سوریه و آینده کردهای این کشور پرداخته است.

این نشریه حفظ 400 تن از نیروهای نظامی آمریکا در سوریه برای دفاع از کردها در برابر حمله ترکیه را مفید توصیف کرده است اما تاکید کرده که گذشته نشان داده که نمی توان به تصمیمات ابرقدرتها آن هم در برابر کردها اعتماد کرد.

این نشریه سیاسی که به تحلیل وضعیت در خاورمیانه می پردازد، معتقد است چاقوی استعمار در طول تاریخ همیشه در پشت کردها فرو رفته و این امر بارها اتفاق افتاده است.

نشریه فوق به تعامل ابرقدرتها با کردها از پایان جنگ جهانی اول و سقوط امپراتوری عثمانی تا برگزاری رفراندوم در اقلیم کردستان و عدم حمایت ابرقدرتها از کردها پرداخته و بر این باور است که کردها نباید به حمایت آنها متکی باشند زیرا ابرقدرتها نشان داده اند در زمان های حساس پشت کردها را خالی می کنند.

اینترنشال پالسی دایجست تغییر موضع آمریکا در مورد خروج نیروهای این کشور از سوریه و حفظ 400 تن از آنها را تصمیم درستی دانسته است اما بر این باور است که ممکن است منافع آمریکا ایجاب کند موضع خود را دوباره در مورد کردهای سوریه تغییر دهد.

این نشریه با اشاره به نامعلوم بودن وضعیت کردهای سوریه، در پایان نوشته است که در مورد آینده کردهای سوریه در درازمدت، تنها کاری که می توان کرد حدس زدن خواهد بود.

کد خبرنگار: 40101