انتشار:  دوشنبه 20 اسفند 1397  ::  14:36

سرویس جهان

سود 200 میلیون دلاری داناگاز از سرمایه گذاری جدید در اقلیم کردستان

سرویس جهان- شرکت داناگاز اعلام کرد انتظار دارد از سرمایه گذاری جدید شرکت در میادین نفت و گاز اقلیم کردستان می توان 200 میلیون دلار به دست آورد.

 

به گزارش کردپرس، اخیرا شرکت داناگاز و کنسرسیوم پرل توافق نامه ای برای توسعه میادین گازی اقلیم کردستان به مدت 20 سال امضا کرده اند. این شرکت اعلام کرده است تاثیرات اقتصادی این توافق نامه در سال 2021 خود را نشان خواهد داد.

روزنامه الکترونیکی نشنال امارات گزارش داد پاتریک المانوارد، مدیر عامل داناگاز، سرمایه گذار اصلی در صنعت گاز اقلیم کردستان گفته است این شرکت انتظار دارد از محل سرمایه گذاری در توسعه میادین گازی اقلیم کردستان بین 175 تا 200 میلیون دلار سود کند.

شرکت داناگاز و کنسرسیوم مربوطه به میزان 700 مییلیون دلار در دو میدان گازی خورمور و چمچمال سرمایه گذاری کرده اند. آنها انتظار دارند میزان استحصال گاز طبیعی از این میادین 63 درصد یا 250 میلیون فوت مکعب در روز افزایش یابد و میزان استحصال گاز طبیعی در اقلیم کردستان تا سال 2022 به روزانه 900 میلیون فوت مکعب افزایش پیدا کند.

بر اساس این گزارش، تاکنون بیش از یک میلیارد و ششصد میلیون دلار در حوزه گاز طبیعی در اقلیم کردستان سرمایه گذاری صورت گرفته است.

کد خبرنگار: 40101