انتشار:  سه‌شنبه 21 اسفند 1397  ::  08:25

سرویس ايلام

مدیرکل کمیته امداد استان ایلام گفت؛

کمک 19 میلیارد ریالی یک مؤسسه خیریه به نیازمندان ایلام

سرویس ایلام -  مدیرکل کمیته امداد استان ایلام در همایش تجلیل از مادران نمونه سرپرست خانوار، از کمک 19 میلیارد ریالی یک مؤسسه خیریه به نیازمندان ایلام و حمایت مداوم از هزار کودک بی سرپرست خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، مؤسسه عترت بوتراب یکی از موسسات خیریه بسیار فعال در استان ایلام بوده و از سال 93 فعالیت خود را در استان ایلام آغاز کرده و هم‌اکنون نیز هزار نفر از کودکان نیازمند این استان را مورد حمایت مداوم خود قرار داده است.

در آیینی که در محل هتل زاگرس ایلام برگزار شد ضمن تجلیل از مادران نمونه سرپرست خانوار مورد حمایت مشترک موسسه عترت بوتراب و کمیته امداد ایلام بخشی از خدمات این مؤسسه خیریه در استان ایلام نیز تشریح شد.

مدیرکل کمیته امداد استان ایلام  در این آیین که استاندار ایلام، بنیان‌گذار مؤسسه عترت بوتراب و تعدادی دیگر از مدیران استانی نیز حضور داشتند گفت: مؤسسه خیریه عترت بوتراب با چند سال فعالیت در استان تاکنون یک میلیارد و 900 میلیون تومان به نیازمندان این استان کمک کرده است.

ضیاء رضایی در ادامه به خدمات مؤسسه خیریه عترت بوتراب در این استان اشاره کرد و گفت: این موسسه از سال 93 خدمات خود را در این استان آغاز کرده است و هم‌اکنون هزار نفر از ایتام تحت حمایت کمیته امداد ایلام که در 633 خانواده زندگی می‌کنند مورد حمایت این مؤسسه هستند.

وی گفت: موسسه عترت بوتراب علاوه بر خدمات گوناگونی که به خانواده‌های نیازمند ارائه می‌دهد ماهیانه به هر یک از این ایتام 50 هزار تومان وجه نقد نیز پرداخت می‌کند.

مدیرکل کمیته امداد استان ایلام به دیگر خدمات این موسسه اشاره کرد و گفت: در سال 95 تعداد 303 زوج مددجوی این نهاد با حمایت‌های موسسه بوتراب به خانه بخت رفتند و در این مدت نیز بیش از 300 نفر از دانش آموزان موردحمایت موسسه از برنامه اردوهای زیارتی خارج از استان بهره‌مند شده‌اند.

حمایت از کودکان یتیم با استعداد در قالب بورسیه شایستگی

وی گفت: درزمینهٔ صله ارحام نیز تاکنون در دیدار با خانواده‌های مورد حمایت و سرکشی از آنان هزار و 998 بسته حمایتی به ارزش حدود یک میلیارد و 800 میلیون تومان تحویل خانواده‌های زیرپوشش مؤسسه بوتراب شده است.

 رضایی ادامه داد: در زمینهٔ های تحصیلی نیز 113 نفر دانش‌آموز و دانشجو زیر پوشش طرح بورسیه شایستگی این مؤسسه هستند که ماهیانه بین 50 هزار تا 300 هزار تومان به هر یک از این افراد پرداخت می‌شود و 900 دانش‌آموز نیز از طریق طرح گنج مورد حمایت های تحصیلی مؤسسه بوتراب بوده و 310 مربی به‌صورت افتخاری به این دانش آموزان خدمات و مشاوره‌های تحصیلی ارائه می‌دهند.

مدیرکل کمیته امداد استان ایلام با عنوان اینکه در سال‌های گذشته 345 قلم لوازم‌خانگی و کالای موردنیاز خانواده‌های تحت پوشش این مؤسسه به ارزش بیش از 100 میلیون تومان به آنان تحویل‌شده است گفت: در این مدت 592 سبد کالای حمایتی به ارزش بیش از 500 میلیون تومان تحویل این خانواده‌ها شده است.

رضایی افزود: با توافقی که بین دولت، کمیته امداد و موسسه عترت بوتراب صورت گرفته است سال آینده مشکل مسکن همه خانواده‌هایی که تحت پوشش مشترک کمیته امداد و مؤسسه عترت بوتراب هستند برطرف خواهد شد.