انتشار:  سه‌شنبه 21 اسفند 1397  ::  14:31

سرویس جهان

المانیتور:

تمایل روسیه برای استقرار در منبج به جای آمریکا

سرویس جهان- المانیتور نوشت: نیروهای روسیه اعلام کرده اند در صورت خروج نیروهای آمریکا از منطقه مورد مناقشه منبج در سوریه، از آن در مقابل تهدید ترکیه دفاع خواهند کرد.

 

به گزارش کردپرس، سایت خبری تحلیلی المانیتور در انگلیس، در گزارشی نوشت: بر اساس توافق لفظی میان فرماندهان شورای نظامی منبج با نیروهای ورسیه، نیروهای روسیه در صورت خروج نیروهای آمریکا از شهر منبج، در مقابل تهاجم احتمالی ترکیه از آن دفاع خواهند کرد.

محمد مصطفی، رییس مشترک شورای نظامی منبج به این سایت گفت: فرماندهان روسی به ما گفتند هر لحظه که نیروهای آمریکایی از خط تماس در منبج یا منطقه حائل میان نیروهای آمریکا و ترکیه خارج شوند نیروهای روسیه جای آنها را پر خواهند کرد.

وی تاکید کرد جابه جایی نیروهای روسی در منطقه و ورود آنها به منطقه تحت کنترل آمریکایی ها آسان است زیرا محل استقرار نیروهای روسیه و ارتش سوریه در عریما فقط نیم کیلومتر با محل استقرار نیروهای آمریکا فاصله دارد.

اما شروان درویش، سخنگوی شورای نظامی منبج به این سایت گفت که آنها نیروهای آمریکایی را ترجیح می دهند و تا زمانی که آمریکایی ها حضور داشته باشند سخنی در مورد آمدن روسها بیان نمی شود.

ترکیه از سال 2016 که نیروهای کرد سوریه شهر منبج در شرق رود فرات را از کنترل داعش خارج کردند بر تصرف این شهر و خروج نیروهای کرد از آن تاکید کرده است. این کشور بارها تهدید کرده است با وارد کردن نیروهای ارتش خود و شورشیان ارتش آزاد به شهر، آن را از کنترل کردها خارج خواهد کرد.

اما شیخ فاروق الماشی، رییس مشترک مجلس قانونگذاری منبج به سایت مذکور گفته است نیروهای کرد سوریه موسوم به ypg از منبج خارج شده و اکنون این نیروها در این شهر حضور ندارند.

کد خبرنگار: 40101