انتشار:  چهارشنبه 22 اسفند 1397  ::  08:16

سرویس ايلام

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی ایلام گفت؛

دستگاه‌های اجرایی استان از واحدهای تولیدی ایلام خرید کنند

سرویس ایلام -  مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی ایلام در گردهمایی ذیحسابان دستگاه‌های اجرایی استان پیشنهاد داد: با رعايت قانون مناقصات و معاملات و حفظ كيفيت، از محصولات توليدی صنايع كوچك و متوسط استان خريد بشود.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، مرتضی دارایی با ذکر این پیشنهاد عنوان کرد: با خريد دستگاههای اجرایي به صورت مستقيم و يا برای پيمانكاران از واحدهاي توليدي استان بويژه صنايع كوچك و متوسط استان بسیاری از مشکلات تولید در استان حل خواهد شد.

او گفت: ظرفیت های قانونی برای حمایت از پیمانکاران و تولیدکنندگان در استان وجود دارد و کمک کردن به صنایع کوچک علاوه بر ایجاد اشتغال پایدار از تعطیلی واحدهای صنعتی نیز جلوگیری خواهد کرد.

دارایی خاطر نشان کرد: استفاده از فرصت های موجود در استان سبب افزایش ظرفیت واحدهای صنعتی خواهد شد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی ایلام حفظ اشتغال پایدار و رونق تولید صنعتی در این استان در گرو رفع مشکلات واحدهای تولیدی و همراهی با صنعت نوپای استان است.

مرتضی دارایی اظهار داشت: با توجه به وضعیت کنونی کشور و وجود تحریم های اقتصادی، تلاش مسئولان برای رفع مسایل و مشکلات واحدهای تولیدی سبب می شود اشتغال استان را پایدار نگه دارد.

وی افزود: با خريد دستگاههای اجرایي به صورت مستقيم و يا برای پيمانكاران از واحدهاي توليدي استان ، وضعیت اقتصادی صنایع و اشتغال پایدار در استان بهبود خواهد یافت.

دارایی با اشاره به حضور مستمر شرکت شهرک های صنعتی ایلام در جلسات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، ستاد اقتصاد مقاومتی و شورای اشتغال استان گفت: این شرکت در راستای حمایت از کالای ایرانی، محصولات و تولیدات داخلی استان تمام توان خود را بکار خواهد گرفت.

وی با بیان این که 95 درصد صنایع در کشور صنایع متوسط و کوچک هستند تأکید کرد: در استان ایلام 15 شهرک و ناحیه صنعتی وجود دارد که 12 مورد آن به بهره برداری رسیده و 3 ناحیه صنعتی آماده بهره‌برداری است.

به گزارش کردپرس، 535 واحد دارای پروانه بهره برداری در سطح استان وجود دارد که حدود 50 درصد این واحدها در شهرک های صنعتی استان مستقر هستند.